Zamknij

Matka z partnerem znęcała się nad synami. W końcu 20-latek sięgnął po nóż

Redakcja
12.02.2018 21:56
Matka z partnerem znęcała się nad synami. W końcu 20-latek sięgnął po nóż
fot. Pixabay

40-latka i jej sadystyczny partner przez kilka lat znęcali się nad dwójką swoich synów. W końcu starszy z nich zabił swojego oprawcę, a matkę ciężko ranił. Po wszystkim zadzwonił do swojej babci, mówiąc „pozabijałem ich”.

Rozpoczyna się proces 20-letniego Dominika, który po wieloletnim horrorze, jaki zgotowała mu matka ze swoim partnerem, zamordował go, a ją ciężko ranił. Jak podaje Fakt24, dramat w rodzinie rozpoczął się od czasu, gdy Agnieszka K. (matka Dominika) uzależniła się od alkoholu.

Zgotowali dzieciom piekło

Pani Maria Kopeć usłyszała od Dominika w słuchawce „Babciu, pozabijałem ich”. Wnuk zadzwonił do niej zaraz po tym, jak 14 razy ugodził kuchennym nożem konkubenta swojej matki.

Wstępne śledztwo wykazało, że młody mężczyzna miał w życiu bardzo ciężko. Uzależniona od alkoholu matka zgotowała swoim synom prawdziwe piekło. — Znęcała się nad nami. Kazała klęczeć na grochu, pluła na nas, nie pozwalała brać jedzenia z lodówki, kazała spać w piwnicy. Pękłem. Każdy by w końcu pękł — opowiada Dominik w rozmowie z reporterem „Faktów”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Miarka się przebrała

Równie źle, jak matka, zachowywał się jej partner. — Upijał się z matką, bił mnie i poniżał. Kiedy byłem w pracy, zabierali moje rzeczy i sprzedawali, żeby mieć za co pić — mówi Dominik, który niedługo stanie przed sądem jako oskarżony o morderstwo.

Okoliczności łagodzące

W sprawie można mieć nadzieję, że wobec młodego mężczyzny sąd zastosuje okoliczności łagodzące. — Chłopak wiele wycierpiał i jesteśmy przekonani, że nie zasługuje na surowy wymiar kary — mówi „Faktowi” Dawid Kołodziej, prezes Polskiego Towarzystwa Psychopedagogicznego, który złożył w sądzie poręczenie za Dominika.

RadioZET.pl/Fakt24.pl/strz