Matura 2017: WOS poziom podstawowy i rozszerzony [ARKUSZE]

Redakcja
10.05.2017 10:32
Matura WOS arkusze
fot. EAST NEWS

10 maja w całej Polsce odbywa się matura 2017 z wiedzy o społeczeństwie - poziom podstawowy i rozszerzony. Arkusze CKE już w sieci.

Matura 2017 z wiedzy o społeczeństwie na poziomie podstawowym i rozszerzonym rozpoczęła się o godzinie 9.00. Na rozwiązanie zagadnień poziomu podstawowego uczniowie mają 120 minut, natomiast na rozszerzenie - 180. Zgodnie z danymi CKE do egzaminu z WOS-u podeszło w tym roku ponad 30 tysięcy maturzystów. Zdający deklarowali wcześniej, na jakim poziomie maturę z WOS-u będą zdawać.

Ubiegłoroczny arkusz maturalny z WOS-u na poziomie podstawowym zawierał 35 różnego typu zadań, w których pojawiły się zagadnienia m.in. praw obywatelskich, wykluczenia społecznego, ubóstwa, frekwencji wyborczej czy społeczeństwa obywatelskiego. Uczniowie odpowiadali też na pytania otwarte, analizowali teksty o tematyce społeczno-politycznej czy opisywali typy reżimów politycznych.

Arkusz matury rozszerzonej z wiedzy o społeczeństwie zawierał 25 pytań, ale dodatkowo uczniowie musieli napisać też wypracowanie na jeden z dwóch możliwych tematów.

Jakie zagadnienia i pytania pojawiły się na egzaminie z WOS-u w tym roku? Arkusze CKE właśnie zostały opublikowane.

Matura 2017: WOS - ARKUSZE poziom podstawowy

Matura 2017: WOS - ARKUSZE poziom rozszerzony

Jak Wam poszło?

RadioZET.pl/SA