Zamknij

Matura 2017: Kiedy WYNIKI online, kiedy w szkołach?

Redakcja
29.06.2017 15:00
Matura 2017: Kiedy WYNIKI online, kiedy w szkołach?
fot. dobatv/youtube

Kiedy będą wyniki matur 2017? Tegoroczni maturzyści zdają egzaminy dojrzałości już od 4 maja. Na oficjalne wyniki egzaminów muszą jeszcze poczekać.

Matura 2017: wyniki w internecie i szkołach

Wyniki matur 2017 w internecie i w szkołach przedstawione zostaną kilka tygodni po zakończeniu egzaminów. Zgodnie z harmonogramem CKE na pierwszy ogień poszedł tradycyjnie język polski – poziom podstawowy i rozszerzony maturzyści zdawali 4 maja. Potem, 5 maja, odbył się sprawdzian z matematyki - czyli przedmiotu, który w maturzystach wywołuje najwięcej obaw. Kto zdał, kto nie? Na wyniki matur zdający czekali długo, ale już za kilka godzin wszystko będzie wiadomo.

Kiedy CKE opublikuje wyniki matur online?

Jak zwykle maturzyści o zdanych lub niezdanych egzaminach najpierw będą mogli dowiedzieć się ze strony internetowej Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Dokładnie 30 czerwca, tuż po północy, wyniki matur 2017 znajdą się w sieci. Jak się zalogować? – o tym pisaliśmy Wam wcześniej.

Matura 2017: wyniki online - kiedy będą i gdzie je sprawdzić?

Wyniki matur w szkołach

Sprawdzanie wyników matur online może wymagać cierpliwości, bo strony OKE wieszają się z powodu ogromnej liczby wejść. Alternatywą jest szkolna tablica z wynikami. Tradycyjnie informacje te zostaną przekazane do szkoły tego samego dnia, co ukażą się w sieci.

RadioZET.pl/AS