Matura 2017. W piątek egzamin z matematyki

Redakcja
05.05.2017 07:59
Matura 2017. W piątek egzamin z matematyki
fot. Arkadiusz/Stankiewicz/Agencja Gazeta

W piątek 5 maja 2017 roku licealiści podejdą do drugiego obowiązkowego egzaminu maturalnego. Tym razem będzie to matematyka.

Zobacz także

O godzinie 9.00 abiturienci rozpoczną zmagania z arkuszem maturalnym z matematyki na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań będą mieli 170 minut. Po południu o godzinie 14:00 rozpoczną się egzaminy z wiedzy o tańcu. Matura rozszerzona z matematyki zaplanowana jest na 9 maja.

Zobacz także

cke

Do obowiązkowego egzaminu z matematyki przystąpi 340 tysięcy abiturientów. Będą to też uczniowie, którym nie powiodło się w minionych latach.

Zobacz także

Tegoroczni maturzyści po raz pierwszy mogą się odwołać od wyników egzaminu do niezależnych arbitrów. To pomoże wielu osobom uniknąć "zawalenia" roku i uzyskać drugą szansę. 

Zobacz także

Poza tym Ministerstwo Nauki ma zapłacić uczelniom, które przyjmą najlepszych maturzystów. - Wypłacimy uczelniom 82 mln zł, by zachęcać je do starań o wybitnie uzdolnionych absolwentów - zapowiedziała wiceminister nauki Teresa Czerwińska. 

Licealiści muszą obowiązkowo podejść do sześciu egzaminów: pisemnych na poziomie podstawowym z języka polskiego, obcego i matematyki, ustnych z języka polskiego i obcego, a także pisemnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Egzaminy podstawowe zdaje się od progu 30 proc. Rozszerzone nie mają takiego wymogu. Można zdobyć mizerną liczbę punktów (lub nawet skończyć z wynikiem zerowym).

Dodatkowe terminy pisemnych i ustnych egzaminów wyznaczono od 1 do 20 czerwca. Wyniki matur zostaną ogłoszone 30 czerwca. Maturalne egzaminy poprawkowe pisemne odbędą się 22 sierpnia, a ustne w dniach 23-25 sierpnia.

RadioZET.pl/KM