Zamknij

Matura 2017: język polski. Co będzie? [PRZECIEKI]

Redakcja
03.05.2017 11:00
Matura 2017: język polski. Co będzie? [PRZECIEKI]
fot. PAP

Przecieki maturalne z języka polskiego. Co będzie na poziomie podstawowym, co na rozszerzonym? Jakie tematy, lektury i zagadnienia typują tegoroczni maturzyści w sieci?

Matura 2017: język polski. Przecieki i informacje

Choć przecieki maturalne z języka polskiego i każdego innego przedmiotu to informacje bardzo poszukiwane przez zdających, to jednak większość z nich ma świadomość, że ujawnienie jakichkolwiek zagadnień graniczy z cudem, a jeśli tak się zdarzy, to egzamin jest po prostu powtórzony.

Jakie lektury na maturze 2017?

Mimo wszystko na forach internetowych czy grupach na Facebooku tegoroczni maturzyści zastanawiają się nad tym, co może pojawić się na maturze. Wśród lektur, które często pojawiają się w komentarzach, są m.in.: "Zbrodnia i kara", "Mistrz i Małgorzata" czy "Bogurodzica".

Internauci dyskutują też o motywach literackich - np. motyw codzienności, motyw listów miłosnych, motyw pracy czy motyw straconego czasu.

Niektórzy maturzyści nawet żartują sobie, że tematy tegorocznej matury poznali we śnie.

"UWAGA przyśnił mi się dziś temat z tegorocznej matury pisemnej: jak w literaturze są przedstawiane grupy wędrowców + fragment z Lalki. Powodzenia" - napisała jedna z maturzystek na Facebooku.

Czy któraś z lektur, czy któryś z wymienionych tematów pojawi się na maturze 2017 z języka polskiego? To niestety trudno przewidzieć.

Tematy maturalne z języka polskiego - przecieki

Jak zwykle przed maturą w sieci pojawiają się fałszywe informacje o przeciekach. O tym, co będzie na maturze, można się dowiedzieć np. wysyłając płatnego SMS-a. Na szczęście większość zdających już nie daje się nabrać na takie sztuczki, ale na wszelki wypadek o tym przypominamy: nie wierzcie w przecieki maturalne.

Przypominamy, że matury 2017 rozpoczynają się 4 maja i potrwają do 26 maja. Wyniki egzaminów pisemnych ogłoszone zostaną 30 czerwca. Dostępne będą online i w szkołach. Jak je sprawdzić?

RadioZET.pl/AS