Zamknij

Matura 2017: matematyka. Co będzie? [PRZECIEKI]

Redakcja
03.05.2017 15:00
Matura 2017: matematyka. Co będzie? [PRZECIEKI]
fot. YouTube/screen/TVKłodzka

Przecieki maturalne z matury. Co będzie na egzaminie na poziomie podstawowym, a co na rozszerzonym? Jakich zagadnień mogą spodziewać się tegoroczni maturzyści?

Matura 2017: przecieki z matematyki

To oczywiste, że nikt przed maturą nie zamieści informacji z pytaniami i zadaniami z matematyki z matury 2017, regularnie pojawiają się jednak różnego rodzaju przecieki. Niektórzy maturzyści są przekonani, że w tym roku na maturze z matematyki będą zadania z geometrii i rachunku prawdopodobieństwa. Na pewno warto powtórzyć więc te dwie dziedziny przed egzaminami.

Zobacz też: PRZECIEKI Z JĘZYKA POLSKIEGO

Wśród pewniaków są też zadania sprawdzające umiejętność wykonywania działań na potęgach i/lub pierwiastkach. Równie często na maturze z matematyki (zwykle na podstawowej części) pojawiają się zadania z procentami. Niektórzy maturzyści żartują też, że nie ma matury z matematyki bez logarytmów – czy podobnie będzie w tym roku? Jednym z ważniejszych pojęć na maturze podstawowej są funkcja liniowa, a także związane z nią równania i nierówności. Prawdopodobnie na maturze z matematyki 2017 pojawią się także zadania związane z funkcją kwadratową. Punktem obowiązkowym są także zadania, w których należy wyznaczyć zbiór wartości funkcji danej na wykresie lub odgadnąć przesunięcie.

Tematy maturalne z matematyki - przecieki

Jak zwykle przed maturą w sieci pojawiają się fałszywe informacje o różnego rodzaju przeciekach. O tym, co będzie na maturze, można się dowiedzieć np. wysyłając SMS-a. Czy warto? Absolutnie nie!

Wyniki z matur 207 będą dostępne online i na tablicach w szkołach. Jak je sprawdzić?

RadioZET.pl/SI