Matura 2017: matematyka rozszerzona i podstawowa - terminy

Redakcja
03.05.2017 12:00
Matura 2017 matematyka
fot. screen/YT/TVKlodzka

Matura 2017: matematyka - termin egzaminu podstawowego i rozszerzonego. Sprawdź, kiedy wypada tegoroczny egzamin dojrzałości z matematyki. Zostało już niewiele czasu na naukę.

Kiedy jest matura pisemna z matematyki? Którego dnia wypada i jak długo trwa egzamin na poziomie podstawowym, a ile na poziomie rozszerzonym? Tegoroczni maturzyści już od dawna w pocie czoła przygotowują się do ich najważniejszego sprawdzianu - egzaminu dojrzałości. Do matur 2017 zostało zaledwie kilka tygodni. Dobrze poświęcić je na naukę i utrwalenie materiału. Tradycyjnie jednym z tych egzaminów, których uczniowie obawiają się najbardziej, jest matematyka. Ile jeszcze czasu im zostało na zdobycie potrzebnej wiedzy? Sprawdzamy dokładny termin matury 2017 z matematyki.

Matura 2017: matematyka - kiedy pisemna, kiedy ustna?

Jak co roku egzamin dojrzałości odbywa się najpierw w części pisemnej, potem ustnej. Jako pierwszy maturzyści zdają język polski - w drugiej kolejności podchodzą do matematyki. Zgodnie z harmonogramem matur 2017, opublikowanym na stronie CKE, matura z matematyki na poziomie podstawowym odbędzie się w piątek, 5.05., a rozpocznie się punktualnie o 9.00. Uczniowie będą mieli 5 godzin na rozwiązanie zadań.

Ci uczniowie, którzy zdawać będą także maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym, czekać będą na kolejny egzamin kilka dni. Matematyka PR odbędzie się we wtorek 9 maja.

Z kolei matura ustna z matematyki odbywać się będzie w każdej szkole zgodnie z wewnętrznym harmonogramem placówki.

Matura z matematyki 2017: terminy

Matematyka pisemna - poziom podstawowy: 5.05., godz. 9.00.

Matematyka pisemna - poziom rozszerzony:9.05., godz. 9.00.

Matematyka ustna: odbywa się zgodnie z harmonogramami ustalonymi przez przewodniczących komisji egzaminacyjnych w poszczególnych szkołach.

RadioZET.pl/SA