Zamknij

Matura 2017 w Warszawie. W których dzielnicach najlepiej, w których najsłabiej?

Redakcja
04.07.2017 12:54
Matura 2017 w Warszawie. W których dzielnicach najlepiej, w których najsłabiej?
fot. PAP

Warszawscy maturzyści – podobnie jak abiturienci w całej Polsce – odebrali kilka dni temu wyniki matur. Jak poszło przyszłym studentom w stolicy? W których dzielnicach zanotowano najlepsze wyniki, a w których matura 2017 poszła najsłabiej?

Za nami matura 2017 – egzaminy zakończyły się w maju, a uczniowie wyniki poznali pod koniec czerwca. Nie odbyło się bez pewnych zaskoczeń – najgorzej abiturientom w całej Polsce poszedł egzamin z wiedzy o społeczeństwie. Dotąd ten przedmiot uznawany był za jeden z łatwiejszych.

W województwie mazowieckim do matury przystąpiło 38 tysięcy uczniów – absolwentów liceów i gimnazjów. Wszyscy musieli obowiązkowo podejść do matury z języka polskiego i obcego (ustnie) oraz do pisemnej matury z matematyki, polskiego i języka obcego. Musieli także wybrać jeden z przedmiotów, który zdawali na poziomie rozszerzonym. Musieli też wybrać jeden przedmiot na poziomie rozszerzonym.

Jak matura poszła w Warszawie? Różnie. Największą zdawalnością mogą pochwalić się szkoły w Rembertowie (zdawalność na poziomie 95%), Włochach (93%), Bemowie (92%), Białołęce (91%), Wilanowie (też 91%) i Śródmieściu (90%). Duże gorsze wyniki odnotowano w Ursusie (jedyne 53%), Ursynowie (77%), Bielanach (79%), Wawrze (80%).

RadioZET.pl/SI/CKE