Zamknij

Matura 2017: wyniki online - kiedy będą i gdzie je sprawdzić?

Redakcja
03.05.2017 09:30
wyniki matur 2017 online
fot. screen/DobaTV/YouTube

Matura 2017 - wyniki w internecie pojawią się zanim jeszcze dotrą do szkół. Z tego powodu większość maturzystów o tym, czy zdało egzamin dojrzałości, dowie się właśnie ze strony CKE. Jak się zalogować, kiedy i o której będzie można sprawdzić wyniki matur online?

Wyniki matury 2017 przez internet z pewnością sprawdzać będzie wiele tysięcy zdających. To szybki sposób, by dowiedzieć się o zdanych egzaminach. Wyniki pojawiają się na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych jeszcze zanim trafią do szkół. Nic dziwnego, że maturzyści oczekują na nie do późnych godzin wieczornych. Jak sprawdzić wyniki matur 2017 online?

Matura 2017 - wyniki online: kiedy?

Jak na swojej stronie internetowej informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna, wyniki matur 2017 będą dostępne w sieci dokładnie 30 czerwca. Na stronie poszczególnych OKE powinny pojawić się tuż po północy, jednak nie wszystkim od razu uda się do nich dostać. Wszystko to przez ogromną liczbę odwiedzin na stronie, która powoduje przeciążenie serwisu i trudności w logowaniu. Wielu maturzystów mimo wszystko zdecyduje się na sprawdzenie rezultatu egzaminów online.

Jak sprawdzić wyniki matur online? LOGOWANIE

Aby zalogować się w systemie i zobaczyć swoje wyniki, należy wejść na stronę logowania na stronie odpowiedniej dla szkoły Okręgowej Komisji Edukacyjnej i w panelu logowania wpisać swój PESEL oraz inne wymagane dane, a następnie podać wygenerowane hasło.

Wszyscy, którzy zrezygnują ze sprawdzania wyników na przeciążonej stronie OKE będą musieli uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na wyniki do rana, kiedy już dostępne będą na szkolnych tablicach.

RadioZET.pl/SA