Matura 2017: język polski pisemny i ustny - terminy

Redakcja
03.05.2017 11:00
Matura 2017 język polski kiedy
fot. Flickr

Matura z języka polskiego to jeden z obowiązkowych przedmiotów na egzaminie dojrzałości. Uczniowie zdają polski pisemnie oraz ustnie. Do matur pozostało coraz mniej czasu, więc przygotowania idą pełną parą. Kiedy dokładnie wypada pisemna matura z języka polskiego, a kiedy ustna? Sprawdzamy terminy.

Terminarz egzaminów maturalnych CKE ogłosiło już kilka miesięcy temu. Zgodnie z obowiązującym harmonogramem matury 2017 rozpoczynają się 4 maja o godzinie 9.00. Tradycyjnie odbędzie się najpierw część pisemna matur, którą otwiera język polski. Zatem egzamin ten wypada właśnie 4.05., czyli w czwartek. Od rana maturzyści zdawać będą polski na poziomie podstawowym, a od 14.00 poziom rozszerzony.

Kiedy matura z polskiego pisemna, kiedy ustna?

W odróżnieniu od matury pisemnej, data matury ustnej nie jest ustalona na jeden konkretny dzień, tylko wypaść może nawet 26.05. - wszystko to zależy od rozkładu matur ustnych w danej szkole. Jak informuje w swoim komunikacie CKE, "egzamin ustny jest przeprowadzany w szkołach według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących zespołów egzaminacyjnych".

Tradycyjnie na wyniki egzaminów pisemnych matur maturzystom przyjdzie poczekać kilka tygodni. Z kolei o ocenach z matur ustnych zostaną poinformowani jeszcze w dniu egzaminu.

Chcecie się przekonać, czy zdalibyście maturę z języka polskiego? Sprawdźcie swoją wiedzę w naszym quizie.

Zdałbyś maturę z języka polskiego? QUIZ

RadioZET.pl/SA