Zamknij

Matura 2019 - MATEMATYKA: odpowiedzi, arkusz PDF, rozwiązania zadań

Jolanta Waligora
07.05.2019 14:30
Matura 2019 - MATEMATYKA: odpowiedzi, arkusz PDF, rozwiązania zadań
fot. Krzysztof Lokaj/Polska Press/East News

Za maturzystami kolejny egzamin - tym razem z matematyki. Cały arkusz i odpowiedzi do zadań zamkniętych i otwartych można znaleźć poniżej. Z matematycznymi zadaniami maturzyści mierzyli się we wtorek przez 170 minut. Sprawdźcie, czy na teście udzieliliście poprawnej odpowiedzi.

Arkusze z egzaminu maturalnego z matematyki w 2019 roku parę godzin po egzaminie opublikowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Uczniowie musieli rozwiązać zadania dotyczące m.in. równań, funkcji, ciągów geometrycznych, kątów, a także figur.

Chcecie sprawdzić czy odpowiedzieliście poprawnie na pytania maturalne? Odpowiedzi znajdziecie poniżej. 

Matura 2019 - matematyka: ARKUSZ i odpowiedzi

Arkusz z matury 2019 z matematyki i odpowiedzi wraz z rozwiązaniem zadań zamkniętych i otwartych można znaleźć tutaj - LINK.  Są to zadania z tzw. STAREJ MATURY.  

Matura 2019 z matematyki odbył się we wtorek, 7 maja. Egzamin dojrzałości na poziomie podstawowym rozpoczął się o godzinie 9:00, a uczniowie na jego napisanie mieli 170 minut. W środę 8.05. uczniowie zmierzą się z testem z języka obcego. Szczegółowy terminarz matur pisemnych i ustnych można znaleźć w linku poniżej.

Matury 2019 - DATA: kiedy odbędą się matury pisemne, a kiedy ustne? 

Matura 2019 z matematyki - odpowiedzi, arkusz PDF, rozwiązania zadań

Rozwiązania zadań i odpowiedzi na pytania zamknięte z matury z matematyki 2019 możecie już znaleźć w naszej galerii.

Rozwiązania zadań z NOWEJ MATURY znajdziecie poniżej. 

Przypominamy, że jeszcze niedawno matury z uwagi na strajk nauczycieli stały pod znakiem zapytania. W czwartek, 25 kwietnia szef ZNP Sławomir Broniarz przekazał, że od soboty, 27 kwietnia, od godz. 6 rano, strajk zostaje zawieszony. Oznacza to, że wszystkie matury zostaną przeprowadzone we właściwym terminie.

ZNP zawiesza strajk. Ekspresowa "ustawa maturalna" i tak uchwalona

Podczas matury 2019 z matematyki uczniowie, oprócz długopisów z czarnym tuszem, powinni być dodatkowo wyposażeni w linijkę, cyrkiel oraz kalkulator prosty, o ile nie jest on zapewniony przez szkołę. 

Matury 2019 - czy i kiedy są dni wolne? 

Aby zdać maturę 2019, trzeba uzyskać nie mniej niż 30% z możliwych do zdobycia punktów z określonych przedmiotów. Oznacza to, że osoby, które uzyskały poniżej 30% na maturze, nie zaliczyły jej. Ten warunek dotyczy wszystkich przedmiotów, do których podchodzimy na egzaminie dojrzałości (z języka polskiego i wybranego języka obcego na poziomie podstawowym - w formie ustnej i pisemnej - oraz z matematyki na poziomie podstawowym -w formie pisemnej). Wykluczone są z tego całkowicie dodatkowe przedmioty maturalne.

Matury 2019 - ile trzeba mieć procent, żeby zdać i czy trzeba zdać maturę rozszerzoną?

RadioZET.pl/JW