Matura 2019: angielski - ODPOWIEDZI i arkusze POZIOM PODSTAWOWY [ROZWIĄZANIA ZADAŃ]

Redakcja
08.05.2019 14:50
Matura 2019: angielski - ODPOWIEDZI i arkusze POZIOM PODSTAWOWY, rozwiązania zadań
fot. Jaroslaw Respondek/REPORTER

Po języku polskim i matematyce, na maturach 2019 przyszedł czas na egzamin z języka obcego, a dokładnie angielskiego. Już tego samego dnia, w którym był zdawany test (8 maja 2019 roku) będą dostępne arkusze i nieoficjalne odpowiedzi. Znajdziecie je w naszym tekście. Sprawdźcie, jak Wam poszło na tegorocznej maturze z języka angielskiego. 

Matura 2019: angielski - odpowiedzi i arkusze z języka angielskiego na poziomie podstawowym znajdziecie poniżej tuż po zakończeniu się egzaminu.

» Matury 2019: czy i kiedy są dni wolne? Kto będzie miał wolne w matury? [TERMINARZ]

Kolejne alarmy bombowe w trakcie matur. Wszystkie egzaminy przeprowadzono

Matura 2019: angielski - odpowiedzi POZIOM PODSTAWOWY

Egzamin maturalny z języka angielskiego rozpoczął się 8 maja 2019 o godzinie 9 i trwał przez 120 minut.  Poniżej, znajdziecie arkusz maturalny z języka angielskiego wraz z kartą odpowiedzi.

Arkusz maturalny z języka angielskiego: POZIOM PODSTAWOWY - LINK.

Odpowiedzi z matury z języka angielskiego znajdziecie poniżej:

Na tegorocznej maturze z języka angielskiego pojawiły się pytania z Harry'ego Pottera, a dokładniej z książki Harry Potter i Więzień Azkabanu, a także fragmenty tekstu dziennikarzy NBC. Uczniowie mieli też za zadanie napisać list do znajomego z Londynu, w którym informowali go o podróży do Szkocji na roczne stypendium.

» Matury 2019 - DATA: kiedy odbędą się matury pisemne, a kiedy ustne? [TERMINARZ]

Matura 2019: język angielski - ARKUSZE i zadania na poziomie podstawowym [ROZWIĄZANIA ZADAŃ]

Powyżej znajdziecie arkusze i odpowiedzi z matury 2019 z angielskiego na poziomie podstawowym. Zanim uczniowie zmierzyli się z egzaminami z języków obcych, napisali jeszcze maturę z polskiego oraz z matematyki. Arkusze wraz z nieoficjalnymi odpowiedziami znajdziecie w poniższych linkach.

» Matura 2019 - MATEMATYKA: odpowiedzi, arkusz PDF, rozwiązania zadań

» Matura 2019 - POLSKI: odpowiedzi i arkusz [POZIOM PODSTAWOWY]

Przypominamy, matura 2019 z języka angielskiego na poziomie podstawowym odbył się w środę, 8 maja, o godzinie 9.00. Uczniowie na napisanie egzaminu dojrzałości z języka obcego mieli 120 minut, czyli dwie godziny. Z kolei osoby, które odpowiednio wcześniej złożyły specjalną deklarację, o godzinie 14.00 napiszą dodatkowo maturę 2019 z angielskiego na poziomie rozszerzonym

Uczniowie zobowiązani są do przyniesienia na maturę 2019 z angielskiego dowodu tożsamości i długopisu z czarnym tuszem. Zalecamy jednak, żeby zabrać ze sobą minimum dwa dodatkowe długopisy zapasowe. Dzięki temu mogą zaoszczędzić stresującej sytuacji. Na salę egzaminacyjną zabronione jest wnoszenie urządzeń telekomunikacyjnych. Podczas testu nie można także z nich korzystać. Gdyby maturzysta w czasie matury użył telefonu komórkowego, jego test zostałby unieważniony.

Wielu uczniów, przed rozpoczęciem egzaminu dojrzałości, szuka także informacji na temat przecieków. Ostrzegamy wszystkich, którzy w sieci trafili na rzekome arkusze i odpowiedzi z matury 2019 z angielskiego. Nie jest możliwe, by podobne informacje pojawiły się w internecie przed prawdziwym testem. Jeśli nastąpiłby wyciek odpowiedzi i arkuszy z języka angielskiego z matury 2019, test musiałby zostać powtórzony.

RadioZET.pl/KP