Zamknij

Matura. Znane jest źródło przecieków? Trwają przesłuchania, CKE wytypowała osobę

08.07.2020 12:41
Matura 2020
fot. East News/Tomasz Jastrzebowski

Matura 2020. Mirosława Chyr, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazała, że "trwają przesłuchania, staramy się dotrzeć do źródła przecieków materiałów egzaminacyjnych". Z informacji przekazanych przez śledczych wynika, że CKE w zawiadomieniu wskazała możliwe źródło przecieków.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie przecieków maturalnych. Dokładnie chodzi o egzamin dojrzałości z języka polskiego oraz matematyki. Zawiadomienie złożyła Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Matura 2020. Przecieki: trwają przesłuchania

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazała, że czynności w tej sprawie zlecono Komendzie Stołecznej Policji. Mają one trwać do końca lipca. Mirosława Chyr dodała, że obecnie trwają przesłuchania.

Zobacz także

Z informacji śledczych wynika, że CKE w zawiadomieniu wskazała osobę, "którą można typować jako odpowiedzialną za to zdarzenie".

Matura 2020. Przecieki z języka polskiego 

W dzień egzaminu maturalnego z języka polskiego (przed jego rozpoczęciem) około godziny 6:30 na Podlasiu zanotowano wzrost wyszukiwań w Google Trends frazy "wesele elementy fantastyczne". Internauci wpisywali je 8 czerwca między 7 a 9 rano. Jak informował profil "Emocje w sieci", szukano także konkretnego tematu.

Od godz. 7 rano wyszukiwano też dokładny temat z #matura2020. "Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na przesłanie tego utworu? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanych fragmentów <<Wesela>>

Zauważono także, że przed rozpoczęciem matury z języka polskiego zanotowano pojedyncze wyszukiwania frazy "Anna Kamieńska".

RadioZET.pl/PAP