Trzy dni przed egzaminem. Szef MEN ma kilka rad dla maturzystów

Magdalena Kulej
05.06.2020 19:18
 Dariusz Piontkowski
fot. Jakub Kaminski/East News

Kilka dodatkowych tygodni na naukę na pewno zrobiły swoje – powiedział do maturzystów na trzy dni przed egzaminem z języka polskiego minister edukacji. Dariusz Piontkowski przekazał im przy okazji kilka rad.

Matury rozpoczną się już w poniedziałek, 8 czerwca. O godz. 9.00 ponad 272 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników oraz kilka tysięcy abiturientów z wcześniejszych roczników przystąpi do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Egzaminy zbliżają się wielkimi krokami, więc w mediach społecznościowych resortu edukacji zamieszczono skierowaną do maturzystów wypowiedź szefa MEN. Dariusz Piontkowski podkreślił, że każdy egzamin, także maturalny, jest stresujący i radził, aby maturzyści przeznaczyli ostatnie dni przed egzaminem na "troszeczkę luzu".

Trzy lata albo cztery lata nauki, plus kilka dodatkowych tygodni na naukę, zrobiły swoje. Na pewno jesteście dobrze przygotowani do egzaminu. Teraz trzeba troszeczkę luzu, trochę spokoju, uśmiechu, tak aby w poniedziałek i kolejne dni przystąpić wypoczętym do kolejnych egzaminów i żeby je zdać jak najlepiej, tak jak potraficie

– mówił minister.

Zobacz także

Matury 2020

Przypomnijmy, że w tym roku egzaminy maturalne zostały przeniesione. Z powodu epidemii Covid-19 sesja główna pisemnych egzaminów maturalnych rozpoczyna się nie w maju, a 8 czerwca. Potrwa do 29 czerwca. Egzaminy ustne zdawać będą tylko ci abiturienci, którzy starają się o przyjęcie na uczelnię zagraniczną i wynik z egzaminu ustnego jest tam wymagany. Więcej o tegorocznych maturach dowiesz się poniżej:

RadioZET.pl/PAP