Zamknij

Matura z historii do powtórki. CKE podała nowy termin

19.05.2021 12:09
Matura w Skawinie się nie odbyła
fot. TADEUSZ KONIARZ/REPORTER

Będzie powtórka matury z historii w technikum w Skawinie. Szkoła wprowadziła uczniów w błąd, podając błędną godzinę rozpoczęcia egzaminu. Dyrekcja tłumaczy, jak doszło do pomyłki i przeprasza.

Matura 2021 z historii na poziomie rozszerzonym nie poszła po myśli uczniów ze Skawiny, ale to szkoła zawiniła. Uczniowie tamtejszego technikum przyszli na egzamin na 13.30. Taka godzina widniała na stronie internetowej szkoły i na nią powołali się później absolwenci Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie. Okazało się, że egzamin był o 9.00. Jak dyrekcja szkoły tłumaczy tę sytuację?

– Doszło do błędu przy przenoszeniu godziny do harmonogramu szkoły z komunikatu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej – wyjaśniła Radiu ZET dyrektorka Krystyna Jędrzejczyk.

Matura z historii w Skawinie do powtórki

W komunikacie komisji była 9.00. Punktualnie o tej godzinie przyszedł jeden uczeń, trzej pozostali, którzy mieli zdawać egzamin z historii, dotarli na 13.30. CKE wyznaczyła dla nich nowy termin. Drugi egzamin maturalny z historii w technikum w Skawinie planowany jest na 16 czerwca na godzinę 9.00.

Dyrektorka szkoły przeprosiła uczniów i rodziców. Powiedziała, że nie szuka winnych i przyjmuje odpowiedzialność za to, co się stało.

RadioZET.pl