Zamknij

Wyniki matury poprawkowej 2017 [LOGOWANIE, PROBLEMY, DANE CKE]

Redakcja
12.09.2017 09:58
Wyniki matury poprawkowej 2017 [LOGOWANIE, PROBLEMY, DANE CKE]
fot. Arkadiusz Stankiewicz/Agencja Gazeta

We wtorek 12 września w internecie zostały opublikowane wyniki matury poprawkowej 2017 roku. Jak sprawdzić wyniki? 

Wyniki matury poprawkowej można sprawdzić na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE). Tam należy wybrać zakładkę "Serwis OKE", a potem "Dla uczniów". Następnie pojawi się pole do wpisania swojego loginu i hasła. 

Co zrobić, jeśli nie możesz się zalogować? Trzeba uzbroić się w cierpliwość, odczekać kilkanaście minut i spróbować ponownie. 

Ile osób zdało maturę poprawkową?

We wtorek Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że świadectwo dojrzałości uzyskało 84,5 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. CKE uwzględnia wyniki maturzystów zdających egzaminy w sesji majowej, dodatkowej czerwcowej oraz poprawkowej w sierpniu. 

Według ostatecznych danych, egzamin pisemny z języka polskiego zdało 98 proc. tegorocznych maturzystów, z matematyki - 86 proc., a z języka angielskiego - 95 proc.

Czy PiS zepsuł polską szkołę? Wypowiedz się z Mam Zdanie!

Aby zdać egzamin, trzeba uzyskać co najmniej 30 proc. punktów z przedmiotów obowiązkowych (polski, matematyka, język obcy). W przypadku przedmiotów do wyboru nie ma progu zaliczeniowego - wyniki z egzaminów z tych przedmiotów służą rekrutacji na studia.

RadioZET.pl/KM