Zamknij

Matura poprawkowa 2020. Kiedy wyniki i jak je sprawdzić?

30.09.2020 09:11
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Matura poprawkowa 2020 odbyła się 8 września. W środę 30 września będzie można sprawdzić jej wyniki. Dostępne będą online na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Matura poprawkowa 2020 odbyła się 8 września. Podejście do niej przysługiwało każdemu uczniowi, który nie zdał egzaminu z jednego z przedmiotów w pierwszym terminie. Wyniki matur poprawkowych 2020 dostępne będą online w środę 30 września. Sprawdzić będzie je można na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Matura poprawkowa 2020. Kiedy wyniki i jak je sprawdzić?

Matura poprawkowa 2020 odbyła się tylko w formie pisemnej. Podejść do niej mogło 17,2 procent absolwentów liceum, ponieważ taki odsetek nie zdał jednego z przedmiotów maturalnych. Jak donosi m.in. "Gazeta Krakowska", 8.8 procent uczniów natomiast nie zdało więcej niż jednego przedmiotu. Ci będą mogli ponownie napisać maturę w 2021 roku.

Zobacz także

Wyniki matur poprawkowych 2020 będą dostępne online. Zostaną opublikowane na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. W środę 30 września również szkoły otrzymają świadectwa absolwentów, aneksy oraz wszelkie informacje dotyczące egzaminów. Uczniowie mogą je wówczas odebrać.

Zobacz także

Jak sprawdzić wynik swojej matury poprawkowej? Trzeba wejść na stronę OKE, odpowiadającą regionowi, w którym się znajdujemy. Kolejny krokiem jest wpisanie numeru PESEL oraz hasła. Hasło do serwisu OKE powinna wcześniej przekazać uczniowi szkoła.

Zobacz także

Wyniki będą wówczas widocznie na naszym profilu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 

RadioZET.pl/OKE/GazetaKrakowska