Zamknij

Matury 2019: czy i kiedy są dni wolne? Kto będzie miał wolne w matury? [TERMINARZ]

Paweł Żurek
24.04.2019 10:51
Matury 2019: czy i kiedy są dni wolne? Kto będzie miał wolne w matury? [TERMINARZ]
fot. Pixabay.com

Kiedy w trakcie matur w 2019 roku uczniowie nie zdający egzaminu będą mieli wolne? To ważna informacja dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i liceów, którzy w trakcie matur mogą zostać w domu. Sprawdzamy, czy w trakcie matur 2019 będą dni wolne, a także podajemy terminy dni wolnych od nauki. 

Matury 2019: kiedy wolne, terminy wolne, dni wolne. Czy w trakcie matur jest wolne? Kiedy wolne w matury? Kto będzie miał wolne w matury? Odpowiadamy na pytania, które stawiają sobie uczniowie nie zdający w tym roku egzaminu dojrzałości.

>> Matura 2019: TERMINY CKE - matematyka, polski, angielski [HARMONOGRAM]

Czy w trakcie matur jest wolne?

Co roku, w trakcie matur, są przyznawane dni wolne od szkoły. Podobnie będzie w 2019 r., kiedy uczniowie także odpoczną od lekcji. Poniżej wymieniamy dokładne terminy, w których wypadają dni wolne od szkoły.

>> Strajk nauczycieli 2019. Kiedy się rozpocznie? Dlaczego nauczyciele strajkują?

Matury 2019: kiedy będzie wolne? [TERMINARZ]

W trakcie matur uczniowie będą mieli wolne 6,7 i 9 maja, czyli w dni, w które zaplanowane są egzaminy z polskiego, matematyki i języków obcych.
W niektórych szkołach uczniowie odpracują też wolne, które wypada 9 i 10 maja, przez co dostaną aż tydzień wolnego – od 6.05 do 12.05. Takie przypadki mają miejsce tylko w niektórych szkołach.

Matura 2019 - POLSKI: odpowiedzi i arkusz [POZIOM PODSTAWOWY]

Warto jednak dodać, że uczniowie będą mogli dłużej nacieszyć się wolnym, bo od 1 do 5 maja nie pójdą do szkoły przez święta państwowe, w które wypada majówka.

Sławomir Broniarz: kim jest inicjator strajku nauczycieli? [ ZNP, ŻYCIORYS, WIEK, RODZINA, ZAROBKI]

Kto będzie miał wolne w matury?

W trakcie matur dni wolne dostaną uczniowie pierwszych i drugich szkół ponadgimnazjalnych. W niektórych przypadkach odwołuje się także lekcje w podstawówkach, które sąsiadują z liceami. Chodzi o to by młodzi uczniowie nie przeszkadzali maturzystom zdającym testy.

Matura ustna 2019 - POLSKI: tematy, zestawy pytań, przykłady. Co może być na maturze?

RadioZET.pl/PZ