Zamknij

Matury 2019 - ile trzeba mieć procent, żeby zdać i czy trzeba zdać maturę rozszerzoną?

Jolanta Waligora
24.04.2019 13:36
Matury 2019 - ile trzeba mieć procent, żeby zdać i czy trzeba zdać maturę rozszerzoną?
fot. PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA/EASTNEWS

Ile trzeba mieć procent, żeby zdać maturę 2019 i czy trzeba zdać maturę rozszerzoną to informacje, których rokrocznie nawet na kilka tygodni przed egzaminem dojrzałości, poszukuje wielu uczniów, którzy już w maju podejdą do testu. Szczegółowe informacje o progu zdawalności matur 2019 można znaleźć poniżej.

Matura 2019 - PRÓG ZDAWALNOŚCI: ile trzeba mieć procent, żeby zdać egzamin dojrzałości? Co się dzieje, jeśli ktoś nie zda matury? Czy trzeba zdać maturę rozszerzoną i na ile procent? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy próg zdawalności matur 2019.

Matury 2019 - DATA: kiedy odbędą się matury pisemne, a kiedy ustne? [TERMINARZ]

Matury 2019 - ile trzeba mieć procent, żeby zdać maturę?

Informacji na temat tego, ile trzeba mieć procent, żeby zdać maturę 2019 tradycyjnie na przełomie kwietnia i maja szuka wielu uczniów, którzy w tym roku podejdą do egzaminu dojrzałości. Próg zdawalności matury 2019 przedstawia się tak samo, jak to było w ubiegłych latach. Aby zdać maturę 2019, trzeba uzyskać nie mniej niż 30% z możliwych do zdobycia punktów z określonych przedmiotów. Oznacza to, że osoby, które uzyskały poniżej 30% na maturze, nie zaliczyły jej. Ten warunek dotyczy wszystkich przedmiotów, do których podchodzimy na egzaminie dojrzałości (z języka polskiego i wybranego języka obcego na poziomie podstawowym - w formie ustnej i pisemnej - oraz z matematyki na poziomie podstawowym -w formie pisemnej). Wykluczone są z tego całkowicie dodatkowe przedmioty maturalne.

Matura 2019 - POLSKI: odpowiedzi i arkusz [POZIOM PODSTAWOWY]

Osoby, które nie zdały matury 2019, mogą przystąpić do egzaminu dojrzałości w terminie poprawkowym. Warto mieć jednak na uwadze, że do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym może przystąpić absolwent, który nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej albo w części pisemnej.

Matura poprawkowa: termin. Kiedy zdajemy maturę poprawkową w 2019?

Czy trzeba zdać maturę rozszerzoną 2019 i na ile procent?

Odpowiadając na pytanie, czy trzeba zdać maturę rozszerzoną 2019, warto najpierw wspomnieć o tym, że każdy uczeń zobowiązany jest do napisania matury z minimum jednego przedmiotu rozszerzonego. Aby zdać maturę rozszerzoną 2019, wystarczy jednak jedynie podejść do testu. Oznacza to, że nawet jeśli w tym wypadku otrzymamy mniej niż 30%, to i tak zdamy egzamin dojrzałości.

Matury 2019 - ZASADY i procedury: jak wygląda matura i co można mieć na egzaminie?

Co ciekawe, zmiany w progu zdawalności matur pojawią się w 2023 roku. Od tego czasu również z matury rozszerzonej uczniowie będą musieli uzyskać minimum 30%.

Matura 2019 - MATEMATYKA: odpowiedzi, arkusz PDF, rozwiązania zadań

RadioZET.pl/JW