May: bardzo wysoko cenimy Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Redakcja
07.12.2017 12:00
May: bardzo wysoko cenimy Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii
fot. PAP

Najważniejsi politycy Wielkiej Brytanii z premier Theresą May przylecieli do Warszawy na międzyrządowe konsultacje. Premier Morawiecki z szefową brytyjskiego rządu rozmawiali m.in. o sytuacji Polaków na Wyspach, wspólnych manewrach wojskowych i praworządności w Polsce.

– Bardzo wysoko cenimy polskich obywateli, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii i przyczyniają się do rozwoju naszego kraju; chcemy, aby mogli zostać i umożliwimy im to – zapewniła w czwartek w Warszawie premier Wielkiej Brytanii Theresa May.

Polacy na Wyspach to priorytet

May pytana o status Polaków po Brexicie zaznaczyła, że ta kwestia jest jednym z priorytetów negocjacyjnych, w którym osiągnięto porozumienie. Premier powiedziała, że w Wielkiej Brytanii będzie można ubiegać się o prawo pobytu, status osoby stale zamieszkującej w tym kraju. – Ten proces będzie bardzo uproszczony – podkreśliła.

Ułatwienia dla firm w Polsce?

Morawiecki zapewniał, że Polacy, którzy zechcą wrócić z Wielkiej Brytanii do kraju, mogą liczyć na m.in. ułatwienia w prowadzeniu firmy. – Nasz program, konstytucja dla biznesu, czyli prawo przedsiębiorców, pakiet stu zmian, zmniejszających obciążenie biurokratyczne ma zachęcać również naszych przedsiębiorczych rodaków z Wielkiej Brytanii do powrotu do Polski – mówił premier. Dotychczas system prawny i przepisy na Wyspach są nieporównywalnie lepsze w Wielkiej Brytanii, niż w Polsce.

Niebezpieczny smog objął już niemal całą Polskę. Zobacz, czym to grozi: >>KLIJNIJ TUTAJ<<

RadioZET.pl/PAP/strz