Zamknij

Jarosław Kaczyński w Jachrance. Ostro o opozycji

Redakcja
07.12.2018 17:57
Jarosław Kaczyński w Jachrance. Ostro o opozycji

Jarosław Kaczyński w ostrych słowach o opozycji: "może kłamać, kłamać, kłamać, bić rekordy hipokryzji, zmieniać znaczenie słów, bo ma poparcie większości mediów i czynników zagranicznych". Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego rozpoczęło wyjazdowe posiedzenie klubu PiS w Jachrance.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jarosław Kaczyński nie przebierał w słowach mówiąc o opozycji, podczas swojego wystąpienia w Jachrance.

- W Polsce trwa spór i on jest rzeczą normalną. Nie ma demokracji bez sporu. Tyle że w naszej ojczyźnie jedna strona, nasza, uznaje reguły demokracji i praworządności, a druga ich nie uznaje - mówił prezes PiS.

Wskazywał na "afery rządu PO-PSL" i "sympatię mediów" wobec Platformy Obywatelskiej.

- Ma poparcie większości mediów i czynników zagranicznych, dlatego może kłamać, kłamać, kłamać, bić rekordy hipokryzji, zmieniać znaczenie słów - mówił Jarosław Kaczyński.

Podkreślał różnice między PiS a PO, mówił o "łamaniu konstytucji przez politycznych przeciwników" Prawa i Sprawiedliwości i "szkodzeniu Polsce".

- Próba sprowadzenia PiS i PO do jednej płaszczyzny jest najgorszą socjotechniką, którą musimy odrzucić - mówił prezes PiS.

Jak zaznaczał Kaczyński, "w każdym wielkim obozie politycznym, wielkim zbiorze ludzi, muszą znaleźć się czarne owce", ale - co podkreślał - w przeciwieństwie do Platformy Obywatelskiej PiS nie "zamiata spraw pod dywan".

- Dziś państwo nie jest słabe wobec silnych i silne wobec słabych. Tak pozostanie - zapewniał prezes PiS.

Zobacz także

Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS

Na wyjazdowe posiedzenie klubu PiS do Jachranki posłowie Prawa i Sprawiedliwości wyjechali z Warszawy autokarem w piątek wczesnym popołudniem.

Prezes Kaczyński na miejscu pojawił się przed 17:00. Przyjechał limuzyną z kierowcą. Do Jachranki przyjechał też premier Mateusz Morawiecki i ministrowie jego rządu. Przez dwa dni politycy partii rządzącej mają dyskutować o bieżącej sytuacji w Polsce i zbliżających się wyborach.

Rzeczniczka PiS już wcześniej zapowiadała, że podczas posiedzenia wiodącym tematem będą przyszłoroczne wybory.

- Będziemy mówić o tym, co mamy robić w kontekście nadchodzących wyborów, zarówno do europarlamentu, jak i do polskiego parlamentu. Ale będzie też ocena bieżącej działalności politycznej i tego, co się dzieje w kraju – mówiła Beata Mazurek.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/JŚ