Jego pies dotkliwie pogryzł małe dzieci. Sąd ogłosił wyrok

21.06.2019 16:32
Jego pies dotkliwie pogryzł małe dzieci. Sąd ogłosił wyrok
fot. Pawel De Ville/East News

Dwa lata i dziewięć miesięcy więzienia – taki wyrok usłyszał dziś 22-letni Kamil G. Właściciel psa rasy amstaff nie dopilnował swojego czworonoga, który pogryzł jego dwójkę małych dzieci: 8-miesięczną dziewczynkę i 3-letniego chłopca. Sam mężczyzna miał też na sumieniu znęcanie się nad dziećmi i konkubiną.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło rok temu. Na posesji w miejscowości Łomia pies rasy amstaff zaatakował dwójkę małych dzieci. Pociechy zostały dotkliwie pogryzione – 3-latek z ciężkimi obrażeniami głowy, szyi, rąk trafił do warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Pogryziona dziewczynka doznała ran kąsanych na klatce piersiowej i barku, rozległej rany szarpanej w okolicy lewego oczodołu, a także złamania kości czołowej i jarzmowej czy obojczyka. U chłopca stwierdzono natomiast rany kąsane głowy, twarzy, szyi i śluzówki wargi dolnej. 

Sąd wymierzył oskarżonemu karę łączną 2 lat i 9 miesięcy pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny. Służy od niego apelacja do Sądu Okręgowego w Płocku

Iwona Wiśniewska-Bartoszewska, rzeczniczka płockiego Sądu Okręgowego, dla PAP.

Kamil G. usłyszał łącznie trzy zarzuty. Poza narażeniem na utratę życia przez niedopilnowanie psa mężczyzna znęcał się nad dziećmi i konkubiną od stycznia do listopada 2018 roku. G. miał przywiązywać chłopca smyczą do kaloryfera. Za psychiczne znęcanie się nad 8-miesięczną córką uznano regularnie wszczynane przez niego awantury domowe.

Zobacz także

R. nie przyznał się do winy.

Poza karą więzienia mężczyzna musi zapłacić pokrzywdzonym dzieciom 10 tys. zł w przypadku chłopca i 15 tys. zł w przypadku dziewczynki tytułem nawiązki. 

RadioZET.pl/PAP