Jechał, mając 3 promile alkoholu. Zapraszał na ślub, poczeka na wyrok

Bartłomiej Chudy
30.07.2019 12:25
Jechał, mając 3 promile alkoholu. Zapraszał na ślub, poczeka na wyrok

Trzyletnie więzienie grozi kierowcy, który mając 3 promile alkoholu, wiózł autem partnerkę z kilkunastomiesięcznym dzieckiem. Na domiar złego maleńkie dziecko nie siedziało w foteliku, a… na kolanach nietrzeźwej kobiety.

Policja z Rawy Mazowieckiej informuje, że pijanego kierowcę zatrzymano w ostatnią niedzielę, 28 lipca. Podejrzenia drogówki wzbudził „sposób poruszania się samochodu marki Daewoo na drodze do Białej Rawskiej”.

Auto było w fatalnym stanie technicznym, nie posiadało tylnego zderzaka i miało pękniętą lampę. Policjanci zaraz po zatrzymaniu samochodu wyczuli silną woń alkoholu od kierującego. 32-letni mieszkaniec powiatu rawskiego miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Przewoził swoją partnerkę i małe dziecko, które siedziało na jej kolanach.

Agata Krawczyk, z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej

Kierowca wyjaśniał, że wraz z partnerką przygotowują się do ślubu i… wracają z wizyty, na której zapraszali gości na wesele.

Zobacz także

Partnerka kierowcy miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po zatrzymaniu opiekę nad matką i jej 15-miesięcznym dzieckiem przejęła rodzina. Mężczyzna został zatrzymany przez policję. Wkrótce stanie przed sądem.

Myślami będzie nie przy ślubie, a wyroku. Grozi mu do 3 lat więzienia, do tego wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

RadioZET.pl/PAP