Zamknij

Śmiertelny wypadek na DK 17. Motocyklista zginął po zderzeniu z ciężarówką

06.09.2019 18:46
Wypadek DK17
fot. East News

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 17 w Woli Duckiej (woj. mazowieckie). Motocyklista nie przeżył zderzenia z ciężarówką – informuje PAP.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Wypadek na DK17. W powiecie otwockim zderzyły się motocykl z ciężarówką czyszczącą ulice.

Motocyklista zginął na miejscu - po zderzeniu z ciężarówką - na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Wola Ducka

Piotr Zakrzewski, z otwockiej policji, dla PAP

Poinspektor Zakrzewski wspomniał, że do wypadku doszło przed godz. 16 na przebudowywanym odcinku „siedemnastki”. Kierowca ulicznicy jechał bez obniżonych szczotek.

65-letni mężczyzna, kierujący samochodem ciężarowym typu „szczotka” sprzątająca drogi z firmy podwykonawczej przebudowującej drogę dk 17, zjechał na pobocze na wysokości stacji benzynowej Orlen, i rozpoczął manewr zawracania

otwocka policja

Według służb ciężarówka nie mogła wyprzedzać w tym miejscu.

Jest tam podwójna ciągła linia, zakaz skrętu i wyprzedzania. Wjechał pobocze, na skrajny prawy pas, i w chwili, gdy był w połowie manewru, od strony Warszawy w kierunku Garwolina nadjechał motocyklista

relacjonował Zakrzewski

Motocyklista, widząc ciężarówkę jadącą na czołówkę, zaczął hamować. Nie zdążył. Uderzył w tylne lewe koło ciężarówki. W wyniku zdarzenia kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Zobacz także

Objazd na DK 17

Po wypadku tworzą się wielkie korki. Jak podała policja objazdy w kierunku Garwolina do Warszawy są od ronda w Kobieli na krajowej "50" oraz w drugą stronę, od Garwolina do Warszawy. Doniesienia potwierdza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Czas utrudnień oszacowano na minimum trzy godziny. Na miejscu oględziny prowadzi prokurator.

RadioZET.pl/PAP/GDDKiA