Zamknij

Wypadek w woj. mazowieckim. 31 osób poszkodowanych!

Redakcja
05.07.2017 17:47
Wypadek
fot. Facebook/WirtualnyGarwolin.pl

Cztery samochody osobowe, bus i TIR zderzyły się na drodze krajowej nr 17 w pobliżu miejscowości Gończyce w woj. mazowieckim. 31 osób zostało poszkodowanych, 9 z nich trafiło do szpitali. Utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać jeszcze co najmniej przez godzinę.

- Do wypadku doszło przed godz. 15 na drodze krajowej nr 17. W miejscowości Gończyce w pow. Garwolińskim w woj. mazowieckim doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych, busa i TIR-a. W sumie w wypadku uczestniczyły 32 osoby- poinformował w środę Sławomir Brandt z biura prasowego straży pożarnej.

Dodał, że na miejscu działa 30 strażaków. - Zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczną sekcję ratownictwa medycznego z Warszawy. Droga w tym miejscu może być nieprzejezdna jeszcze co najmniej przez godzinę - podał Brandt.

Na miejscu wypadku został rozstawiony specjalistyczny namiot, w którym utworzono doraźny punkt pomocy medycznej, udzielono w nim pomocy 23 poszkodowanym w wypadku. - Dziewięć z tych osób miało poważniejsze obrażenia i zostało przetransportowanych do szpitali. Dwie przez Lotnicze Pogotowie Ratownicze - dodał Brandt.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka, w akcji uczestniczyły dwa śmigłowce. - Dwie osoby z podejrzeniami urazów kręgosłupa zostały przetransportowane do szpitali w Warszawie i w Lublinie - powiedziała.

RadioZET.pl/PAP/Facebook/MP