Zamknij

Zabił dwa małe szczeniaki. Świadkowie słyszeli, jak giną od ciosów oprawcy

25.10.2019 11:34

Do trzech lat więzienia grozi brutalnemu 48-latkowi z Dąbrowy (woj. łódzkie), który jest podejrzany o zabicie dwóch małych psów – podaje PAP.

Zabił dwa małe szczeniaki. Świadkowie słyszeli, jak giną od ciosów oprawcy
fot. KPP w Wieluniu

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policja z Wielunia zatrzymała oprawcę zwierząt. Do zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 października. Mundurowi podejrzewają, że 48-latek brutalnie zamordował dwa małe szczeniaki.

Informację przekazała PAP Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu. Jak czytamy, dyżurny policji otrzymał w środku nocy zgłoszenie o znalezieniu na posesji martwego psa.

Zobacz także

Przybyli na miejsce policjanci wysłuchali świadków. Pracownicy ochrony zwrócili uwagę na skowyt dobiegający z pobliskiej nieruchomości. Widzieli mężczyznę, który wymachiwał metalową rurką. Możliwe, że posłużył się nią do zabicia dwóch trzymiesięcznych szczeniaków rasy mieszanej.

Policjanci z Wielunia dotarli do podejrzanego, który przebywał niedaleko miejsca zbrodni. W chwili zatrzymania miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Zobacz także

Mężczyzna przyznał się do winy. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut zabicia zwierząt, za co grozi do 3 lat więzienia. Psiaki należały do właścicielki, która nie miała pojęcia o całym zdarzeniu.

Podejrzany ma dozór policyjny.

RadioZET.pl/PAP/KPP w Wieluniu