Zamknij

Koniec protestu rolników. Ruch na A2 przywrócony [AKTUALIZACJA]

Redakcja
12.12.2018 17:00
Koniec protestu rolników. Ruch na A2 przywrócony [AKTUALIZACJA]
fot. PAP

Rolnicy zakończyli już protest na A2, a ruch pojazdów na autostradzie na wysokości Brwinowa został już przywrócony. - Nie ma już utrudnień związanych z wcześniejszym protestem w tym miejscu - poinformowała w środę po południu Komenda Stołeczna Policji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Po ponad 8 godzinach protestu rolnicy zgodzili się zakończyć blokadę autostrady i opuścić jezdnię. Czekają jednak na kolejne rozmowy z ministrem rolnictwa. Domagają się też dymisji Głównego Lekarza Weterynarii. Rządowi dają na to 2 tygodnie.

"Przywrócono normalny ruch pojazdów na trasie A2 na wysokości Brwinowa. Brak utrudnień związanych z wcześniejszym protestem w tym miejscu" - poinformowała KSP na Twitterze.

Zobacz także

Postulaty rolników

Rolnicy żądają się m.in. odszkodowań za wybite świnie w związku z epidemią ASF. Żądają też audytu środków przekazywanych rolniczym organizacjom branżowym i „uzdrowienia Izb Rolniczych”.

Łącznie domagają się spełnienia 10 postulatów.

W ostatnim punkcie rolnicy wnioskują o „wycofanie się polskiego rządu z poparcia przepisów mających ograniczyć swobodę wypowiedzi i komunikacji w internecie”.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/JŚ