Świńskie łby na jezdni. Trwa protest rolników na A2

Redakcja
12.12.2018 14:56
Świńskie łby na jezdni. Trwa protest rolników na A2
fot. PAP

Policjanci wezwali protestujących na A2 rolników do odblokowania trasy, ale apele nie przyniosły rezultatów. Grupa hodowców trzody chlewnej od rana stoi na jezdni w kierunku Warszawy. Domaga się odszkodowań za straty spowodowane afrykańskim pomorem świń.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rolnicy zablokowali autostradę w środę o 7:00 rano. Po 10:00 przyjechał do nich minister rolnictwa Jan Ardanowski. Rozmowy na niewiele się zdały. Rolnicy wciąż blokują trasę. Na jezdni położyli świńskie łby.

Protest trwa już blisko 8 godzin. Mimo że policja wezwała protestujących do opuszczenia jezdni, rolnicy nie zamierzają się ugiąć.

Zobacz także

Rolnicy żądają m.in. podjęcia działań zmierzających do zwalczenia w Polsce wirusa afrykańskiego pomoru świń. Protestujący chcą też wypłaty odszkodowań za świnie wybite z związku z ASF, audytu wydawania publicznych pieniędzy rolniczym organizacjom i uzdrowienia Izb Rolniczych. Czekają na premiera.

Rolnicy blokują autostradę w pobliżu nieczynnych bramek poboru opłat w okolicy Pruszkowa. Trasa w stronę Warszawy jest od rana nieprzejezdna. Samochody kierowane są na objazd drogą serwisową.

RadioZET.pl/PAP/JŚ