Wjechał autem w 4-osobową rodzinę. Sąd zdecydował, że trafi do aresztu

Redakcja
16.04.2018 13:54
Policja
fot. PAP

Na dwa miesiące trafi do aresztu 22-latek, który w weekend wjechał w czteroosobową rodzinę na rowerach w miejscowości Sitne pod Warszawą. Zdecydował o tym sąd w Wołominie. Kamilowi B. grozi do 8 lat więzienia.

22-letni kierowca co prawda przyznał się do winy i wyraził skruchę, ale wyjaśnienia, jakie złożył przed prokuratorem, nie zgadzają się z zebranymi dowodami. Sąd musiał wziąć także pod uwagę to, że Kamilowi B grozi wysoka kara. Już usłyszał zarzut umyślnego naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym, ale ten zarzut może się zmienić. Jechał za szybko, na zakręcie drogi stracił panowanie nad samochodem i wjechał w rodzinę na rowerach.

Wypadek i śmierć trzech osób

Do wypadku doszło w sobotę. Policja podała, że kierowca samochodu był trzeźwy, ale stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w grupę rowerzystów.

W wyniku wypadku 43-letnia kobieta zginęła na miejscu. Dziewczynka w wieku sześciu lat była reanimowana. Niestety nie udało się jej uratować. Z kolei ośmiolatka zmarła w nocy z soboty na niedzielę w szpitalu. Natomiast 44-letni ojciec dziewczynek znajduje się w szpitalu w stanie ciężkim.

Zobacz także

RadioZET.pl/MaG/MP