Zamknij

Okradł zmarłą sąsiadkę w trakcie pogrzebu. Bo...nie został zaproszony na stypę

13.07.2019 14:00
Policja
fot. kppbabice.policja.waw.pl

41-letni mieszkaniec gminy Ożarów Mazowieckie został zatrzymany przez policję za kradzież na terenie posesji należącej wcześniej do jego zmarłej sąsiadki. Dokonał tego w czasie, gdy wszyscy uczestniczyli w pogrzebie. Twierdził, że zrobił to, ponieważ nie został zaproszony na stypę. 

Do przestępstwa doszło przed kilkoma dniami w miejscowości Święcice w gminie Ożarów Mazowiecki (woj. mazowieckie). Lokalna policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży - z jednej z posesji zniknęły: konstrukcja stalowej zjeżdżalni, korpus chłodziarko-zamrażarki oraz elektryczna deskorolka. 

Zobacz także

Podejrzenia szybko padły na mieszkającego obok sąsiada. I jak się okazało, były słuszne, gdyż 41-latek rzeczywiście ukradł te przedmioty z posesji należącej wcześniej do zmarłej mieszkanki Święcic. Dokonał tego podczas uroczystości pogrzebowych. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Jak wyjaśnił policjantom, zrobił to, bo nie został zaproszony na stypę, a za pieniądze ze sprzedaży rzeczy, sam chciał sobie zrobić imprezę. 41-latek usłyszał już zarzut kradzieży oraz uszkodzenia siatki ogrodzeniowej, przez którą wszedł na teren posesji. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

RadioZET.pl/kppbabice.polica.waw.pl