Zamknij

Nietrzeźwy potrącił ciężarną na pasach. Był już wcześniej skazany za granicą

Redakcja
06.04.2018 12:40
Policja
fot. Policja.pl

Trzy miesiące spędzi w areszcie 46-latek, który potrącił na przejściu dla pieszych kobietę w ciąży. Jak się okazuje, nie był to jego pierwszy zatarg z prawem.

Do zdarzenia doszło w wielkanocny poniedziałek na jednej z siedleckich ulic. W przechodzącą na oznakowanym przejściu dla pieszych ciężarną kobietę uderzyło rozpędzone auto.

Na miejsce bardzo szybko przybyły policja i służby medyczne. Poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie przebywa do dziś. Doznała poważnych obrażeń ciała, nie wiadomo jednak nic więcej na temat jej stanu zdrowia.

Zobacz także

Kierowca samochodu został natomiast zbadany alkomatem — okazało się, że miał 1 promil alkoholu w organizmie. Nie był to dla niego pierwszy zatarg z prawem — w policyjnych danych wykryto, że 46-latek został już 3 lata temu skazany na podobne przestępstwo (prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających) na terenie Holandii.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, sąd zaś zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu.

RadioZET.pl/Policja.pl/MP