Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nietrzeźwy potrącił ciężarną na pasach. Był już wcześniej skazany za granicą

06.04.2018 12:40
xxx wiadomosci

Trzy miesiące spędzi w areszcie 46-latek, który potrącił na przejściu dla pieszych kobietę w ciąży. Jak się okazuje, nie był to jego pierwszy zatarg z prawem.

Policja fot. Policja.pl

Do zdarzenia doszło w wielkanocny poniedziałek na jednej z siedleckich ulic. W przechodzącą na oznakowanym przejściu dla pieszych ciężarną kobietę uderzyło rozpędzone auto.

Na miejsce bardzo szybko przybyły policja i służby medyczne. Poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie przebywa do dziś. Doznała poważnych obrażeń ciała, nie wiadomo jednak nic więcej na temat jej stanu zdrowia.

Kierowca samochodu został natomiast zbadany alkomatem — okazało się, że miał 1 promil alkoholu w organizmie. Nie był to dla niego pierwszy zatarg z prawem — w policyjnych danych wykryto, że 46-latek został już 3 lata temu skazany na podobne przestępstwo (prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających) na terenie Holandii.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, sąd zaś zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu.

RadioZET.pl/Policja.pl/MP

Oceń