Nietrzeźwy potrącił ciężarną na pasach. Był już wcześniej skazany za granicą

Mikołaj Pietraszewski
06.04.2018 12:40
Policja
fot. Policja.pl

Trzy miesiące spędzi w areszcie 46-latek, który potrącił na przejściu dla pieszych kobietę w ciąży. Jak się okazuje, nie był to jego pierwszy zatarg z prawem.

Do zdarzenia doszło w wielkanocny poniedziałek na jednej z siedleckich ulic. W przechodzącą na oznakowanym przejściu dla pieszych ciężarną kobietę uderzyło rozpędzone auto.

Na miejsce bardzo szybko przybyły policja i służby medyczne. Poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie przebywa do dziś. Doznała poważnych obrażeń ciała, nie wiadomo jednak nic więcej na temat jej stanu zdrowia.

Kierowca samochodu został natomiast zbadany alkomatem — okazało się, że miał 1 promil alkoholu w organizmie. Nie był to dla niego pierwszy zatarg z prawem — w policyjnych danych wykryto, że 46-latek został już 3 lata temu skazany na podobne przestępstwo (prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających) na terenie Holandii.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, sąd zaś zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu.

RadioZET.pl/Policja.pl/MP