Zamknij

Pociąg uderzył w quada. Nie żyją dwie osoby, ruch kolejowy wstrzymany

07.03.2020 18:25
Wypadek
fot. Shutterstock

Dwie osoby - 29-latek i jego 8-letni syn - zginęły w wyniku zderzenia pociągu PKP IC z quadem na przejeździe kolejowym w okolicy miejscowości Sadowne (woj. mazowieckie). Na razie wstrzymany jest ruch kolejowy na trasie Białystok-Warszawa.

O sprawie poinformował portal remiza.pl. Nie żyją osoby, które poruszały się quadem.  

Więcej informacji podała w rozmowie z Radiem Dla Ciebie rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie sierż.szt. Monika Księżopolska.

W miejscowości Zieleniec, na przejeździe kolejowym, który posiada rogatki i sygnalizację świetlną, doszło do wypadku. Pociąg PKP Intercity relacji Wrocław Główny – Białystok uderzył w quada, którym podróżował 29-latek wraz z 8-letnim synem. Obaj ponieśli śmierć na miejscu. Trwają czynności z udziałem prokuratora

- powiedziała. Z kolei Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK, także w rozmowie z RDC, dodał: – Na linii kolejowej została wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa, zarówno dla pasażerów pociągów regionalnych, jak i dalekobieżnych. Na miejscu pracują służby. Okoliczności wypadku będą sprawdzane przez specjalnie powołaną komisję oraz policję.

RadioZET.pl/remiza.pl/rdc.pl