Ogromny pożar w Radomiu. Zawalił się dach hali

Redakcja
23.12.2017 13:55
Ogromny pożar w Radomiu. Zawalił się dach hali
fot. Twitter

32 samochody straży pożarnej i 160 strażaków gasi pożar hali magazynowej w Radomiu. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. W hali były tworzywa sztuczne, ale dym nie zagraża mieszkańcom - poinformował w sobotę PAP rzecznik mazowieckiej PSP mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Jak powiedział Kierzkowski, przed południem przy ul. Wrocławskiej zapaliła się duża hala o wymiarach ok. 80 na 100 metrów, zawalił się dach hali. Pożar gasi 160 strażaków, na miejscu są 32 samochody straży pożarnej. Sytuacja nie jest jeszcze opanowana, ale nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Według niego na terenie hali "raczej" nie było nikogo poza osobami pilnującymi obiektu. Jak mówił, nie wie, by doszło do ewakuacji. Podkreślił, że zapalił się magazyn, a nie budynek handlowy.

Rzecznik mazowieckiej PSP przekazał, że w hali były różnego rodzaju tworzywa sztuczne - m.in. tekstylia i plastiki. Do ich gaszenia konieczna jest specjalna piana. Kierzkowski powiedział, że akcja strażaków pewnie będzie trwała do wieczora, ponieważ po dogaszeniu pożaru trzeba będzie dostarczyć wodę w każdy kąt hali.

Zapewnił, że dym pochodzący z pożaru materiałów sztucznych nie zagraża mieszkańcom - jak powiedział, ulega on rozproszeniu w bliskim otoczeniu hali. - Na miejscu są chemicy, którzy na bieżąco mierzą stężenia różnych gazów - zaznaczył Kierzkowski.

Smog truje Polskę: Sprawdź listę chorób, które może powodować

RadioZET.pl/PAP/DG