Zamknij

Burze śnieżne nad Mazowszem. Nie żyje sześć osób

Błażej Makarewicz
26.03.2019 19:48
Burze śnieżne nad Mazowszem. Nie żyje sześć osób
fot. Shutterstock

Sześć osób zginęło w czterech wypadkach drogowych, do których doszło z powodu załamania pogody w woj. mazowieckim. Po południu we wtorek nad Mazowszem przeszły burze śnieżne; opadom śniegu i gradu towarzyszył silny wiatr.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Nad Mazowszem we wtorek po południu doszło do załamania pogody. Nad województwem zaczęły przemieszczać się burze śnieżne. Spadł śnieg, śnieg z deszczem i grad; opadom towarzyszyły wichury.

Jak powiedział PAP asp. Norbert Cibor z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, z powody załamania pogody doszło do czterech poważnych wypadków drogowych. W wypadkach uczestniczyło dziesięć osób, z których sześć zginęło na miejscu.

Zobacz także

Pierwsze zdarzenie miało miejsce o godz. 14.30 w Sochaczewie. Na drodze krajowej 92 ciężarowe renault magnum potrąciło 14-latkę na przejściu dla pieszych. Dziewczynka z obrażeniami, w stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Warszawie.

Ok. godz. 14.55 na drodze powiatowej w Ostrołęce 49-letnia kobieta, kierująca toyotą avensis, wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Poniosła śmierć na miejscu.

O godz. 15.14 na dk 7 w Mławie doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego kia z ciężarowym volvo. Samochód osobowy stanął w płomieniach. Trzy podróżujące nim osoby zginęły na miejscu.

Ostatni wypadek miał miejsce o godz. 15.20 na drodze wojewódzkiej nr 627. W Ostrowi Mazowieckiej, na drodze w kierunku na Ostrołękę doszło do czołowego zderzenia furgonetki renault trafic z ciężarową skanią. Kierowca i pasażer renault trafic zginęli na miejscu.

Zobacz także

Jak podkreślił Cibor, wszystkie wypadki były związane z burzami śnieżnymi. Dodał, że obecnie burza idzie z północy na południe.

Policja zaleca kierowcom, aby zwolnić i jeśli jest taka możliwość, zjechać na pobliski parking z daleka od drogi. Nie należy zatrzymywać się przy drodze. Ponieważ burze często mają charakter przejściowy, trzeba chwilę przeczekać. "Nie można ryzykować i próbować jechać. Lepiej na krótko zjechać, przeczekać i pojechać dalej" - podkreślił Cibor.

RadioZET.pl/PAP/BM