Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Włamał się do centrum handlowego. Gdy uciekał szybem wentylacyjnym, osunął się sufit i spadł na ochroniarzy

03.08.2018 17:51
xxx wiadomosci

W piątek po południu policja przedstawiła zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem około 20-letniemu Wietnamczykowi. Mężczyzna miał włamać się do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej i przez szyb wentylacyjny wejść do jednego ze sklepów.

Policja fot. Flickr

Do zdarzenia doszło w czwartek, około godziny 21 w Wólce Kosowskiej. Podejrzany najprawdopodobniej ukrył się w toalecie i poczekał aż centrum handlowe zostanie zamknięte. Za pomocą przyniesionych ze sobą narzędzi wyciął dziurę w suficie i przez nią wszedł do szybu wentylacyjnego. Przeczołgał się nad sklep odzieżowy, skąd zabrał kilka rzeczy.

Włamywacz wracał tą samą drogą. W pewnym momencie zarwał się pod nim sufit. Mężczyzna spadł na korytarz galerii handlowej, prosto przed pracowników ochrony. Nic mu się nie stało. Został złapany przez ochroniarzy i przekazany policjantom.

Sytuację potwierdził oficer prasowy, kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. "Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Jest to obywatel Wietnamu najprawdopodobniej nielegalnie przebywający na terytorium Polski. Mężczyzna może mieć około 21 lat. Nie miał przy sobie żadnych dokumentów" - powiedział policjant.

Wietnamczyk został w piątek po południu przesłuchany w obecności tłumacza. Usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, co zagrożone jest karą od roku do 10 lat więzienia. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje Straż Graniczna, którą o zatrzymaniu cudzoziemca powiadomiła policja.

RadioZET.pl/PAP/MP

Oceń