Włamał się do centrum handlowego. Gdy uciekał szybem wentylacyjnym, osunął się sufit i spadł na ochroniarzy

Redakcja
03.08.2018 17:51
Policja
fot. Flickr

W piątek po południu policja przedstawiła zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem około 20-letniemu Wietnamczykowi. Mężczyzna miał włamać się do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej i przez szyb wentylacyjny wejść do jednego ze sklepów.

Do zdarzenia doszło w czwartek, około godziny 21 w Wólce Kosowskiej. Podejrzany najprawdopodobniej ukrył się w toalecie i poczekał aż centrum handlowe zostanie zamknięte. Za pomocą przyniesionych ze sobą narzędzi wyciął dziurę w suficie i przez nią wszedł do szybu wentylacyjnego. Przeczołgał się nad sklep odzieżowy, skąd zabrał kilka rzeczy.

Włamywacz wracał tą samą drogą. W pewnym momencie zarwał się pod nim sufit. Mężczyzna spadł na korytarz galerii handlowej, prosto przed pracowników ochrony. Nic mu się nie stało. Został złapany przez ochroniarzy i przekazany policjantom.

Zobacz także

Sytuację potwierdził oficer prasowy, kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. "Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Jest to obywatel Wietnamu najprawdopodobniej nielegalnie przebywający na terytorium Polski. Mężczyzna może mieć około 21 lat. Nie miał przy sobie żadnych dokumentów" - powiedział policjant.

Wietnamczyk został w piątek po południu przesłuchany w obecności tłumacza. Usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, co zagrożone jest karą od roku do 10 lat więzienia. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje Straż Graniczna, którą o zatrzymaniu cudzoziemca powiadomiła policja.

RadioZET.pl/PAP/MP