Wtargnął na mszę i groził, że podpali kościół. A to nie było jedyne przestępstwo

13.11.2019 16:50
Kościół
fot. Kościół św. Wawrzyńca w Gliniance/Wikimedia.Commons

Policjanci z Otwocka zatrzymali 29-latka, który groził podpaleniem zabytkowego kościoła św. Warzyńca w Gliniance (woj. mazowieckie). Jak się potem okazało, oprócz gróźb mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze dwa inne przestępstwa. 

Policjant podał, że mieszkaniec gminy Wiązowna udał się na mszę świętą. W pewnym momencie parafianie usłyszeli krzyki. 29-latek zaczął grozić, że podpali drewniany kościół w Gliniance, po czym uciekł.

Zobacz także

Jak dodał nadkom. Daniel Niezdropa z otwockiej policji, świątynia ma ponad 250-letnią historię, jest zabytkiem najwyższej wartości zaliczonym do klasy 0. W okolice kościoła natychmiast przyjechały patrole policji. - Kilka godzin później dzielnicowi mieli już wytypowanego podejrzanego. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie - przekazał nadkomisarz.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

29-latek usłyszał zarzuty użycia gróźb karalnych. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Zobacz także

Jak się potem okazało, oprócz gróźb mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze dwa inne przestępstwa. W Kopkach na działce letniskowej ukradł kamery monitoringu, a w pobliskim Lipowie, w niezamieszkałym budynku uszkodził zamki w drzwiach tarasowych. Usłyszał za to kolejne zarzuty dotyczące kradzieży i uszkodzenia mienia. 29-latkowi za wszystkie przestępstwa, których się dopuścił, grozi kara do 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP