Zderzenie auta z ciężarówką. Nie żyją dwie osoby, są też ranni

19.08.2019 08:57
Wypadek
fot. PAP

W poniedziałek rano na DK 62 w Popłacinie (powiat płocki) samochód osobowy zderzył się z ciężarowym. Dwie osoby zginęły na miejscu, dwie zostały przewiezione w stanie ciężkim do szpitala w Płocku. DK 62 jest zablokowana, policja kieruje na objazdy – poinformowała płocka policja.

Ok. godz. 5.34 na DK 62 w Popłacinie (powiat płocki) doszło do śmiertelnego wypadku. Kierująca pojazdem Opel Astra 25-latka z Włocławka, jadąca od Włocławka w kierunku Płocka, na łuku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu. Zderzyła się czołowo z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym DAF – poinformowała mł. asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

W wyniku czołowego zderzenia na miejscu zginęła kierująca oplem 25-latka i jeden z pasażerów opla, 19-letni obywatel Grecji. Oplem podróżowały jeszcze dwie inne osoby – 20-latek i 19-latek, którzy w stanie ciężkim zostali przewiezieni do szpitala w Płocku. 35-letni kierowca samochodu ciężarowego DAF nie ucierpiał.

Zobacz także

Na miejscu trwają czynności policji, która ustala m.in., czy kierowcy byli trzeźwi. W miejscu wypadku DK 62 jest zablokowana. Objazdy kierowane są przez miejscowości Soczewka i Łąck. Utrudnienia potrwają jeszcze około trzech godzin.

RadioZET.pl/PAP