Groźba eksmisji wisi nad 91-latką. Jej dom znalazł się na trasie budowy drogi

Redakcja
16.11.2018 13:53
Mazowsze. Groźba eksmisji wisi nad 91-latką. Jej dom znalazł się na trasie budowy drogi
fot. Ilya Andriyanov/Shutterstock (ilustracyjne)

Bez dachu nad głową wkrótce zostanie 91-latka, której dom znalazł się na trasie budowy wschodniej obwodnicy stolicy. Kobieta do tej pory nie otrzymała odszkodowania. Realizacja inwestycji ma się rozpocząć wiosną przyszłego roku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podała „Gazeta Wyborcza”, dom należący do 91-letniej Marii Markowskiej w marcu tego roku stał się własnością Skarbu Państwa. Związane jest to z budową wschodniej obwodnicy Warszawy.

W posesji w miejscowości Zakręt pod Warszawą seniorka spędziła całe swoje życie. Za działkę i dom o powierzchni 78 metrów kwadratowych zaoferowano 174 tys. zł odszkodowania.

Zobacz także

Seniorka stwierdziła, że ta kwota nie pozwoli jej na zakup nowego domu lub mieszkania, dlatego złożyła odwołanie od tej decyzji. Z tego powodu nadal nie otrzymała pieniędzy, ale trwające postępowanie nie zatrzymało groźby eksmisji.

– Natomiast w momencie, kiedy jest odwołanie, to sprawa idzie do wyższej instancji i nie można wypłacić pieniędzy. Takie jest prawo – podkreśliła Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Zobacz także

W ostatnich dniach urzędnicy podjęli kolejną nieudaną próbę wydania nieruchomości pod 2-kilometrowy odcinka obwodnicy, którego budowa ma się rozpocząć na wiosnę przyszłego roku. Seniorce w każdej chwili grozi eksmisja. 

– Wolałabym tu zostać, choć wiem, że droga jest potrzebna [...] Po co mam się wyprowadzać? Tu się urodziłam, tu się wychowałam i tutaj chcę umierać – podkreśliła pani Maria w rozmowie z radiem RDC.

GDDKiA zapowiedziało, że będzie wnioskować do władz lokalnych o udzielenie pomocy seniorce.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/RDC/PTD