Mazurek korzysta z okazji, żeby dogryźć opozycji: Schetyna znów zagrał na nosie Nowoczesnej i PSL

Redakcja
17.11.2017 07:43
Mazurek korzysta z okazji, żeby dogryźć opozycji: Schetyna znów zagrał na nosie Nowoczesnej i PSL
fot. East News

Nowoczesna i PSL nic nie wiedzą o pomyśle PO dotyczącym złożenia wniosku o konstruktywne wotum nieufności. Grzegorz Schetyna znów zagrał im na nosie -  napisała w czwartek na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Schetyna ocenił w czwartek, że rząd PiS jest odpowiedzialny za przyzwolenie dla mowy nienawiści podczas Marszu Niepodległości. Zapowiedział, że jeśli Beata Szydło nie poda rządu do dymisji, PO razem z Nowoczesną i PSL, zgłosi w przyszłym tygodniu wniosek o konstruktywne wotum nieufności.

Zagłosuj

Czy Grzegorz Schetyna byłby dobrym premierem Polski?

Liczba głosów:

- Schetyna znów zagrał na nosie .N i PSL - nic nie wiedzą o pomyśle dot. wotum nieufności, który razem mają składać #totalnadezinformacja i oby tak dalej - napisała Mazurek.

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru pytany w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie, czy zapowiedziany przez lidera PO wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Szydło był konsultowany z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi, poinformował, że dostał "informację, że Grzegorz Schetyna taki wniosek zgłosi" oraz prośbę przewodniczącego PO o spotkanie w tej sprawie.

- Ja z kolei zasugerowałem, że na tym spotkaniu musimy rozmawiać o tym, co jest najważniejsze w tym momencie, bo prawdziwy, realny cios, jaki możemy zadać PiS-owi, to stworzenie szerokiej koalicji" - dodał szef Nowoczesnej. "Tak naprawdę tam będzie dopiero prawdziwa możliwość przejęcia władzy od PiS-u" - argumentował.

- Oczywiście bierzemy pod uwagę symboliczne poparcie tego wniosku, natomiast rozmowy się nawet na ten temat jeszcze nie rozpoczęły - zaznaczył Petru.

Z kolei prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oświadczył w czwartek, że z Polskim Stronnictwem Ludowym nikt na ten temat nie rozmawiał.

Także poseł Marek Sawicki potwierdził PAP, że kwestia wspólnego wniosku opozycji ws. konstruktywnego wotum nieufności dla rządu nie była uzgadniana z PSL-em. Zaznaczył jednocześnie, że Stronnictwo nie ma dziś żadnego powodu, by popierać rząd PiS.

RadioZET.pl/pap/maal