Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mazurek: sprawa nagród jest społecznie nieakceptowana, wyciągamy z tego wnioski

05.04.2018 17:44
xxx wiadomosci

Sprawa nagród jest społecznie nieakceptowana, dlatego wyciągamy z tego wnioski; projekt w tej sprawie zostanie złożony w Sejmie na jednym z najbliższych posiedzeń - oświadczyła w czwartek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek fot. Archiwum RadioZET.pl

Na czwartkowej konferencji prasowej, prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że do Sejmu trafi m.in. projekt ustawy obniżającej pensje poselskie o 20 proc. oraz że ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu przekażą swoje nagrody na cele charytatywne. Jak dodał, mają też zostać "wprowadzone nowe limity obniżające" wynagrodzenie m.in. dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców.

Ministrowie oddadzą premie

Kaczyński mówił, że "do polityki nie idzie się dla pieniędzy i społeczeństwo najwyraźniej to zapamiętało" i stąd taka reakcja na nagrody, które przyznane zostały w 2017 r. ministrom rządu Beaty Szydło i samej ówczesnej premier. Kaczyński stwierdził, że społeczeństwo "oczekuje skromności". "Wobec tego ta skromność będzie wprowadzana" - zadeklarował prezes PiS.

„Do polityki nie idzie się dla pieniędzy”

Beata Mazurek przekonywała, że pomysł anulowania ministrom nagród, podyktowany jest społecznymi nastrojami Polaków. – Nagrody, o których od dłuższego czasu mówimy, są społecznie nieakceptowane, choć zgodne z prawem. Dlatego wyciągnęliśmy wnioski i podjęliśmy taką decyzję, jaką podjęliśmy – mówiła rzeczniczka PiS.

O sprawie pisaliśmy już wcześniej:

RadioZET.pl/PAP/strz

Oceń