Praca posłów pod okiem kamer? Taki pomysł przedstawiła Mazurek

Redakcja
10.01.2018 13:49
Praca posłów pod okiem kamer? Taki pomysł przedstawiła Mazurek
fot. Pixabay

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek zapowiedziała w środę, że wystąpi do marszałka Marka Kuchcińskiego w imieniu klubu Prawa i Sprawiedliwości, aby Sejm zapewnił monitoring wszystkim biurom poselskim posłów, którzy tego chcą.

Mazurek była pytana na briefingu w Sejmie o ostatnie ataki na biura posłów PiS. „To jest rzecz skandaliczna, to jest rzecz, która nie powinna mieć absolutnie miejsca, wszyscy powinniśmy takie zachowania potępić” - powiedziała rzeczniczka PiS.

Zagłosuj

Na którą partię oddałbyś/oddałabyś głos, gdyby wybory do Sejmu odbywały się dzisiaj?

Liczba głosów:

Odniosła się w ten sposób m.in. do informacji o wtorkowym ataku na pracownika biura zarządu okręgowego PiS w Chrzanowie. Nieznany mężczyzna uderzył go ręką w twarz, po czym oddalił się z miejsca ataku.

- Będę występowała do marszałka Kuchcińskiego w imieniu naszego klubu o to, aby Sejm zapewnił monitoring wszystkim biurom poselskim, oczywiście tych parlamentarzystów, którzy tego chcą po to, by mieć zapewnione bezpieczeństwo - zapowiedziała. Wyraziła też nadzieję, że politycy wszystkich formacji zasiadających w Sejmie potępią ataki na biura posłów PiS.

Dopytywana przez dziennikarzy, w jaki sposób Kancelaria Sejmu miałaby zapewnić monitoring biur poselskich Mazurek powiedziała, że to jest wyłącznie jej propozycja z nikim jeszcze niekonsultowana.

RadioZET.pl/pap/maal