Zamknij

Dubois o sprawie Komendy: potrzebny był sukces, zastosowano metodę chodzenia na skróty

Redakcja
03.06.2018 09:44
Komenda
fot. Jacek Domiński/East News

– Był potrzebny sukces, więc zastosowano metodę chodzenia na skróty, to znaczy szybko i skutecznie. Pod presją polityków – mówi w Radiu ZET adwokat Jacek Dubois, oceniając skazanie Tomasza Komendy na wieloletnie więzienie.

Pytany przez Joannę Komolkę, ile by zażądał odszkodowania za 18 lat niesłusznie przesiedzianych w więzieniu przyznał, że byłyby to na pewno miliony. – To jest niesłychane cierpienie. Odszkodowanie za utracone zarobki i doznaną krzywdę, bo każdy miesiąc piekła powinien kosztować – podkreślił Dubois.

Członek Trybunału Stanu zauważył, że sprawa Tomasza Komendy dowodzi, iż źle stosowane prawo może straszliwie krzywdzić i niestety dzisiaj do tego wracamy. – Surowa kara, błyskawiczna reakcja i duże nagrody za działanie na rzecz wymiaru sprawiedliwości. Naciski polityków zawsze rodzą błędy – przyznaje adwokat.

Cała rozmowa z mec. Jackiem Dubois na RadioZET.pl!

Jego zdaniem tego typu spraw może być dużo więcej, nie tylko w Polsce. – Szacuje się, że pomyłki sądowe mogą stanowić 5-10 proc. tego, co orzekają sądy – zauważa w Radiu ZET Jacek Dubois.

Tomasz Komenda został skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo 15-letniej Małgorzaty Kwiatkowskiej w noc sylwestrową z 1996 na 1997 rok w Miłoszycach (woj. dolnośląskie). Mężczyzna wyszedł z więzienia po 18 latach. Został oczyszczony z zarzutów i uniewinniony przez Sąd Najwyższy. Teraz, jak zapowiada, będzie domagał się wielomilionowego odszkodowania.

 TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Kogo Komenda oskarża o pobyt w więzieniu? Opublikował listę

„GW”: Lech Kaczyński miał naciskać na postawienie oskarżeń Tomaszowi Komendzie

Tomasz Komenda: denerwuje mnie, że władza chce z mojego uniewinnienia zrobić swój sukces

RadioZET.pl/MP