Zamknij

Mężczyzna dryfował w rzece. Uratowali go policjanci

Redakcja
24.01.2019 12:25
Mężczyzna dryfował w rzece. Uratowali go policjanci
fot. Damian Klamka/East news

Dwóch funkcjonariuszy z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu uratowało życie 36-latkowi, który dryfował w Warcie. Gdyby nie szybka reakcja policjantów, utonąłby.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Chęć niesienia pomocy innym, odwaga i empatia są nieodzownymi cechami, jakimi powinien charakteryzować się każdy policjant. Tacy z pewnością są funkcjonariusze st. sierż. Mateusz Pluskota i sierż. sztab. Robert Krzemiński, którzy 23 stycznia patrolowali nadbrzeże Warty. Po godz. 11.00 dyżurny powiadomił ich, że ktoś mógł skoczyć z poznańskiego mostu Królowej Jadwigi do rzeki. Od razu pojechali we wskazane miejsce – tłumaczyła w czwartek Dominika Pupkowska-Bral z wielkopolskiej policji.

„Mężczyznę udało się uratować”

Jak dodała, w wodzie, kilkadziesiąt metrów od mostu, policjanci zauważyli przytomnego, dryfującego mężczyznę.

Zobacz także

– Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do akcji ratowniczej. Jeden z policjantów ubrał suchy skafander i przy asekuracji kolegi z patrolu wszedł do wody. Mimo bardzo trudnych warunków pogodowych mężczyznę udało się uratować – podkreśliła Pupkowska-Bral.

Zobacz także

Na brzegu rzeki policjanci udzielili przemarzniętemu 36-latkowi pomocy przedmedycznej, po czym pogotowie ratunkowe zabrało go do szpitala.

Zobacz także

RadioZET/PAP/JZ