Zamknij

Mężczyzna oskarżony o zabójstwo żony, wcześniej upozorował jej samobójstwo

Redakcja
30.05.2017 12:50
Mężczyzna oskarżony o zabójstwo żony. Upozorował jej samobójstwo
fot. PAP

O trzy przestępstwa, w tym zabójstwo i znęcanie się nad żoną, oskarżyła Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie) 35-letniego Kamila T. Według śledczych, miał też upozorować samobójstwo kobiety.

Jak poinformował we wtorek PAP szef skarżyskiej prokuratury Tomasz Rurarz, akt oskarżenia w tej sprawie został właśnie skierowany do Sądu Okręgowego w Kielcach. Kamil T. zarzut zabójstwa żony usłyszał w grudniu 2016 r. - 2,5 roku po jej śmierci. Do zdarzenia doszło w maju 2014 r. w jednym z mieszkań w Starachowicach. Śledztwo dotyczące śmierci 30-latki początkowo umorzono. Sprawa wyglądała na samobójstwo: brak było dowodów wskazujących na to, iż do śmierci kobiety - przez powieszenie - ktoś się przyczynił.

Jak informowała w grudniu świętokrzyska policja, mąż kobiety mówił policjantom zaraz po jej śmierci, że nie mieszkał z żoną i nie widział się z nią w dniu, w którym zmarła. Tłumaczył, że od jakiegoś czasu nie dogadywali się, a powodem decyzji o samobójstwie mogła być zazdrość. Śledczy jednak nadal interesowali się sprawą. Pojawiły się nowe ustalenia, które pozwoliły na zatrzymanie w grudniu ub. r. Kamila T. i postawienie mu zarzutu zabójstwa. Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia. Sąd na wniosek prokuratury aresztował podejrzanego. Według ustaleń śledczych Kamil T., po dokonaniu zabójstwa, upozorował samobójstwo żony.

RadioZET.pl/PAP/MAAL