Zamknij

Mężczyzna próbował uprowadzić 5-latkę z placu zabaw. Zareagował ojciec dziewczynki

PAP
17.09.2021 16:18
Plac zabaw - zdjęcie ilustracyjne
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który próbował uprowadzić pięcioletnią dziewczynkę z jednego z placów zabaw w Katowicach. Dzięki ojcu dziecka, który odstraszył napastnika, a po chwili zaalarmował policjantów, sprawca został ujęty już po kilku minutach.

W Katowicach doszło w czwartek do próby porwania dziecka na jednym z osiedli. – Mężczyzna próbował wyprowadzić dziewczynkę z ogrodzonego placu zabaw, na którym była ze swoim ojcem. Ojciec dziewczynki, który opiekował się także swoim siedmioletnim synem, kiedy zorientował się, że dzieje się coś niepokojącego, przestraszył tego mężczyznę, wtedy sprawca uciekł z placu zabaw – powiedziała PAP podkomisarz Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Katowice. Mężczyzna próbował uprowadzić 5-letnią dziewczynkę z placu zabaw

Ojciec pięciolatki bardzo dokładnie opisał policjantom, jak wyglądał napastnik i dzięki tym informacjom patrole, które były w pobliżu mogły natychmiast zareagować. – Sprawca został zatrzymany dosłownie kilka minut po całym zdarzeniu przez policjantów z oddziałów prewencji – dodała Żyłka.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzut. Czynności w sprawie prowadzą kryminalni z katowickiej komendy. Prokuratura Rejonowa Katowice-Zachód wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, sąd jeszcze w piątek ma podjąć decyzję w tej sprawie. Za usiłowanie uprowadzenia osoby małoletniej mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PAP - Krzysztof Konopka/oprac. AK