Mężczyzna zginął zadźgany nożem. Policja podejrzewa bezdomnego

Redakcja
19.12.2017 17:34
Mężczyzna zginął zadźgany nożem. Policja podejrzewa bezdomnego
fot. Pixabay

Sąd Rejonowy w Sejnach aresztował we wtorek na 3 miesiące 50-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo mieszkańca Sejn (Podlaskie). Mężczyzna zmarł od kilku ciosów nożem zadanych w klatkę piersiową.

Do zabójstwa doszło w ubiegły czwartek. Siostra zamordowanego 65-latka próbowała się z nim skontaktować, przyszła do domu, ale nikt nie otwierał drzwi. Kobieta wezwała policję i straż pożarną, której funkcjonariusze pomogli otworzyć dom.

Smog truje Polskę. Sprawdź listę chorób, które może powodować!

Jak poinformował wówczas PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz, w domu znaleziono leżące na ziemi ciało 65-letniego mężczyzny. W pokoju, gdzie leżał, było dużo krwi oraz bałagan mogący wskazywać na rabunek.

Jak poinformowała we wtorek Prokuratura Rejonowa w Sejnach, sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna zmarł od kilku ciosów noża w klatkę piersiową. Prokurator Rejonowy Rafał Haraburda powiedział PAP, że mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa. Podejrzany nie przyznał się do winy. Sąd w Sejnach aresztował go na 3 miesiące.

Według wstępnych ustaleń prokuratury, mężczyźni znali się, chociaż nie była to długa znajomość. Podejrzany jest osobą bez meldunku. Od jakiegoś czasu przebywał w Sejnach.

Zamordowany mężczyzna przed śmiercią sprzedał nieruchomość. Pozyskaną w ten sposób gotówkę prawdopodobnie trzymał w domu. Prokuratura na razie nie informuje o wątku rabunkowym i ewentualnym motywie zabójstwa.

RadioZET.pl/pap/maal