Kupili psa za fałszywe pieniądze. Są zatrzymani

Redakcja
19.12.2018 13:05
Kupili psa za fałszywe pieniądze. Są zatrzymani
fot. Kamil Piklikiewicz/EAST NEWS

Nawet osiem lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy zapłacili fałszywymi banknotami za owczarka niemieckiego. Zostali zatrzymani pod zarzutem oszustwa.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Na policję w Rypinie (województwo kujawsko-pomorskie) 30 października zgłosił się mężczyzna, który stwierdził, że padł ofiarą oszustwa. Dzień wcześniej sprzedał owczarka niemieckiego dwóm mężczyznom, którzy zapłacili za zwierzę fałszywymi pieniędzmi.

Zobacz także

Mężczyzna ogłosił na jednym z portali internetowych, że chce sprzedać owczarka niemieckiego. Na ofertę odpowiedziało dwóch mężczyzn. 29 października przyjechali po zwierzę. Odebrali je i zapłacili pokrzywdzonemu 800 zł. Pieniądze przekazali na podwórku, w zaciemnionym miejscu, jak się później okazało – nieprzypadkowo – poinformowała w komunikacie starsza aspirantka Dorota Rupińska z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie.

„Używać w celach edukacyjnych i do zabawy”

Sprzedający po powrocie do domu zauważył, że banknoty są fałszywe. Przyglądając się im dokładnie, dostrzegł częściowo wydrapany napis: „używać tylko w celach edukacyjnych i do zabawy”.

Zobacz także

Mężczyzna zgłosił oszustwo policji. Nie miał jednak żadnych informacji na temat kupujących.

Zobacz także

Rypińscy kryminalni po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie zaczęli ustalać sprawców. Dochodzenie doprowadziło do dwóch mieszkańców powiatu brodnickiego. Przeszukania przeprowadzone 18 grudnia potwierdziły przypuszczenia policji. U jednego z mężczyzn znaleziono owczarka niemieckiego. Zwierzę zostało przekazane prawowitemu właścicielowi. Policjanci znaleźli też kolejne banknoty z identycznym nadrukiem jak na tych, którymi zapłacono za psa.

35-latek i 54-latek zostali zatrzymani pod zarzutem oszustwa. Grozi im nawet 8 lat więzienia.

RadioZET/PAP/JZ