Zamknij

Strzelali „dla zabawy” z wiatrówki. Uszkodzili samochody

Redakcja
17.12.2018 18:12
Strzelali „dla zabawy” z wiatrówki. Uszkodzili samochody
fot. Waldemar Wylegalski/Polska Press/East News

W niedzielę wieczorem strażnicy miejscy na Targówku zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o strzelanie z wiatrówki do samochodów. Okazało się, że zatrzymani mężczyźni byli nietrzeźwi i strzelali do siebie "dla zabawy".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W niedzielę po godzinie 23 straż miejska dostała zgłoszenie o dewastacji samochodów przy ulicy Łojewskiej na warszawskim Targówku. Mieszkanka osiedla była zaniepokojona grupą osób, które biegały wokół samochodów.

Znaleziono wiatrówkę i pojemniki ze śrutem

- Na miejscu patrol zastał trzech mężczyzn, przebywających w pobliżu uszkodzonych pojazdów. Strażnicy znaleźli wiatrówkę i pojemniki ze śrutem, porzucone na widok patrolu pod jednym z pojazdów - poinformował Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej.

Zobacz także

Funkcjonariusze policji, którzy przyjechali na miejsce przed godz. 1 w nocy, zabrali sprawców zdarzenia do wyjaśnienia. - Okazało się, że wszyscy trzej zatrzymani byli nietrzeźwi. Dwóch to 25-latkowie, jeden ma 20 lat. Uszkodzili pięć zaparkowanych aut. Właściciele trzech pojazdów złożyli zawiadomienie - poinformowała PAP podkom. Paulina Onyszko z policji na Targówku.

Zobacz także

Ze wstępnych informacji policji wynika, że mężczyźni strzelali do siebie "dla zabawy" i chowając się za autami, uszkodzili ich karoserie.

Zobacz także

Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę i dwa pudełka z nabojami. W poniedziałek wieczorem mężczyźni maja być przesłuchani. We wtorek prawdopodobnie usłyszą zarzuty.

RadioZET/PAP/JZ