Zamknij

Pijany kierowca zabił 14-latkę. "Wysiadła z busa i przechodziła przez jezdnię"

25.06.2021 14:11
Wypadek w Miączynie Kolonii. Nie żyje 14-latka
fot. Lubelska Policja

Tragiczny wypadek w Lubelskiem. W miejscowości Miączyn Kolonia kierowca volkswagena potrącił 14-latkę, która przechodziła przez jezdnię. Dziewczynka nie przeżyła. Mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu we krwi. Został zatrzymany.

Tragedia wydarzyła się w czwartek przed godz. 13.00 w Miączynie Kolonii (powiat zamojski) na Lubelszczyźnie. Jadący volkswagenem drogą powiatową relacji Miączyn – Grabowiec 33-letni mieszkaniec gminy Adamów potrącił 14-letnie dziecko.

Miączyn-Kolonia. Pijany kierowca potrącił 14-latkę. Dziewczynka nie żyje

- Dziewczynka chwilę wcześniej wysiadła z busa i przechodziła przez jezdnię. Osoby przybyłe na miejsce prowadziły akcję reanimacyjną do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia - relacjonowała aspirant Katarzyna Szewczuk z Komendy Powiatowej Policji w Zamościu. 14-latka w ciężkim stanie została przetransportowana śmigłowcem do Lublina. Niestety zmarła w szpitalu.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 33-latka oraz dowód rejestracyjny pojazdu, którym się poruszał. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Miał ponad 1,2 promila we krwi. Mężczyzna został zatrzymany, po wytrzeźwieniu będą z nim wykonywane dalsze czynności procesowe.

Na miejscu wypadku przez kilka godzin pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z Posterunku Policji w Miączynie, Wydziału Ruchu Drogowego zamojskiej komendy oraz funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej. Droga była całkowicie zablokowana. Kierowcy, którzy w tym czasie podróżowali trasą Miączyn – Grabowiec, musieli się liczyć z utrudnieniami i korzystać z objazdów.

Wypadek w Miączynie Kolonii. Nie żyje 14-latka
fot. Lubelska Policja

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Lubelska Policja