Zamknij

Zwłoki mężczyzny w fontannie. Świadkowie: Wygłupiał się i wpadł

24.09.2021 19:54
Miastko. Zwłoki w fontannie
fot. MONKPRESS/East News, zdj. ilustracyjne

W piątek po południu w fontannie w pomorskiej miejscowości Miastko znaleziono zwłoki mężczyzny. "Głos Pomorza" podał, że zmarły miał wcześniej spożywać alkohol, a do fontanny wpaść po wcześniejszym "wygłupianiu się".

Zwłoki ok. 50-letniego mężczyzny wyjęto w piątek z fontanny w miejscowości Miastko. Jak podał "Głos Pomorza", policja otrzymała zgłoszenie po godz. 12. Lokalne media podają, że ofiara była osobą bezdomną.

– Mężczyznę wyciągnięto z wody, jednak pomimo reanimacji nie udało się go uratować – relacjonował dziennikowi Damian Chamier Gliszczyński, rzecznik prasowy policji z Bytowa.

Miastko. Zwłoki mężczyzny w fontannie. Świadkowie: Wygłupiał się i wpadł

Na miejsce udał się również prokurator, przesłuchano też świadków tragedii. Sprawdzane było nagranie z monitoringu. Dziennik lokalny przekazał, powołując się na własne źródła, że mieszkaniec "wpadł do fontanny, próbując nabrać wody". Wcześniej miał spożywać alkohol.

"Rozmawialiśmy z osobą, która znajdowała się w pobliżu. Według jej relacji 49-latek i dwaj inni mężczyźni pili alkohol siedząc na parkowej ławce. W pewnym momencie 49-latek miał podejść do fontanny i nabrać wody. Podobno się wygłupiał. Wtedy wpadł do fontanny" – podał dziennik.

Jego koledzy mieli uciec z miejsca zdarzenia. 49-latka z wody wyciągnęli dopiero po pewnym czasie przypadkowi przechodnie. Fontanna ma ok. metra głębokości.

RadioZET.pl/Gp24.pl/Gazeta Miastecka Facebook